Zavrieť

Porady

účtovanie DPH /povinnosť/ pri nájme

Ako účtujete DPH keď napríklad firma fakturuje štvrťročný prenájom a faktúru vystavuje v prvom mesiaci štvrťroka, dátum dodania je po tom "geniálnom" vypustení slovka najneskôr zo zákona o DPH v posledný deň posledného mesiaca v štvrťroka. Teda vystavím faktúru napríklad 25.1.2010 na 1 .Q.2010 s dátumom dodania 31.3.2010 a keďže mám mesačného plátcu tak mi tá 343 robí galibu keďze účtujem faktúru v 01/2010 a dodanie je 03/2010, asi si budem musieť vytvoriť kvôli tomu nejakú novú analytiku na 343 a keď nastane dodanie tak to preúčtovať, a to nehovorím o tom, že to nájomca uhradí v 02/2010 a teda ďalśí daňový doklad. Uvítam každý podnetný návrh.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    grammatika je offline (nepripojený) grammatika

    grammatika
    Môžeš podľa mňa napr.vystavovať zálohové faktúry každý štvrťrok, v prípade úhrady od 01.01.-31.03.2010 vystavíš daňový doklad na prijatú platbu alebo ak neuhradia, tak vystavíš ostrú FA s dátumom vystavenia a dodania 31.03.2010

    Pretože kebyže vystavuješ ostru FA v janurári s dátumom dodania v marci a platba príde vo februári, tak musíš dobropisovať január.FA

    lenkam68 je offline (nepripojený) lenkam68

    lenkam68
    Tak ako píšeš, vytvorili sme si na 343 analytiku tzv. budúce dane a z tejto analytiky to preúčtujem buď pri úhrade, alebo až pri dodaní, podľa toho, čo nastane skôr.
    Len na okraj - ak odberateľ uhradí čiastočne treba preúčtovať a odviesť len alikvótnu časť DPH.

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    grammatika Pozri príspevok
    Môžeš podľa mňa napr.vystavovať zálohové faktúry každý štvrťrok, v prípade úhrady od 01.01.-31.03.2010 vystavíš daňový doklad na prijatú platbu alebo ak neuhradia, tak vystavíš ostrú FA s dátumom vystavenia a dodania 31.03.2010

    Pretože kebyže vystavuješ ostru FA v janurári s dátumom dodania v marci a platba príde vo februári, tak musíš dobropisovať január.FA

    Ja viem že takto je to najjednoduchšie,ale ja vediem účtovníctvo pre externé firmy a už tú faktúru nezmenia, inak díky.

    účtovanie DPH /povinnosť/ pri nájme

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.