Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    OL je 7 dní ... a veď už si aj hádam odovzdala v SP žiadosť o nemocenské ? (s uvedením spôsobu vyplatenia - či účet, alebo pošta)

    dopĺňam, lebo tu ide o nárok z ochrannej lehoty - 7 dní.
    Takže nie na DPN si šla 3.12. - ale od 3.12. máš ošetrovné .. nárok na dávku bude, lebo je to v OL.
    Ale ak si ty na seba potom mala DPN (či už 12-teho, alebo 13teho) - tak v ochrannej lehote už nie si. Nárok na dávku nie je!
    mohla si sa dobrovoľne poistiť (ak teda máš zdravotné ťažkosti)
    Naposledy upravil Katy a R : 18.12.13 at 13:19
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    renata2312 ...poslala som papiere len zamestnávateľovi, tam mi dr. kázala...a ďakujem za odpoveď, a keď môžem mám ešte jednu otázku, Od 3. 12. som bola vypísaná s malým 10 dní do 12. a v ten istý den ma vypísala aj moja dr. na PN to bude tiež platiť? či? ešte som nebola na žiadnej PN tak neviem ako to chodí,...
    Katy a R máš nárok - ak si teda pracovala ..? Ale v OL!
    doklady si mala sama odovzdať do SP - ak to zamestnávateľ posunie do SP - to je len na jeho dobrej vôli
    veronikasad Neodpovedala si na dopl.otázku. Pred skončením prac.pomeru si bola na RD zo zamestnania, alebo si už riadne pracovala ?
    veronikasad Nemôžeš mať súčasne vyplácané nemocenskí aj ošetrovné - SP ti vyplatí len jednu dávku - ak ti na ňu vznikne nárok. Doklady si mala odovzdať priamo do SP, nie zamestnávatelovi.
    renata2312 ...pracovala som...
    veronikasad Tvoja PN-ka začala 12.12. ?
      zbaliť

    Skončila som pracovný pomer 30.11.2013. Dala som sa vypýtať naPN od 3.12.2013. Mám nárok na vyplatenie PN?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.