Zavrieť

Porady

vypoved dohodou

Ak podám dňa 30. 7. 2008 výpoveď dohodou, a zamestnávateľ s dohodou nebude nesúhlasiť, musim podať vypoveď znova, alebo mi dňom prevzatia tejto výpovede začne už plynúť dvojmesačná výpovedná lehota.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

    som kto som ZDENIELA
    Výpovedná doba začne plynúť vždy od 1. v mesiaci, takže ak výpoveď doručíš 30.7. výpovedná doba začne plynúť dňom 1. 8. 2008

    zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

    baba zalobaba
    duli Pozri príspevok
    Ak podám dňa 30. 7. 2008 výpoveď dohodou, a zamestnávateľ s dohodou nebude nesúhlasiť, musim podať vypoveď znova, alebo mi dňom prevzatia tejto výpovede začne už plynúť dvojmesačná výpovedná lehota.
    Výpoveď dohodou neexistuje. Môžeš podať Skončenie PP dohodou a v prípade, ak ju zamestnávateľ nepodpíše, tak podaj Výpoveď, v tom prípade ti od 1. dňa nasledujúceho mesiaca začne plynúť dvojmesačná výpovedná lehota. V prípade, ak zamestnávateľovi predložíš iba Skončenie PP dohodou, žiadna výpovedná lehota Ti plynúť nezačne !

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    zalobaba Pozri príspevok
    Výpoveď dohodou neexistuje. Môžeš podať Skončenie PP dohodou a v prípade, ak ju zamestnávateľ nepodpíše, tak podaj Výpoveď, v tom prípade ti od 1. dňa nasledujúceho mesiaca začne plynúť dvojmesačná výpovedná lehota. V prípade, ak zamestnávateľovi predložíš iba Skončenie PP dohodou, žiadna výpovedná lehota Ti plynúť nezačne !
    Podla mna to môžeš dať aj do jedného listu. Uved tam, že žiadaš o "ukončenie PP dohodou ku dnu ....." (nie o výpoved dohodou, to neexistuje!!!).
    Ak súhlasia s dohodou podla § 60 ZP, nech podpíšu súhlas a jeden rovnopis ti vrátia.
    Ak nebudú súhlasiť s dohodu, nech považujú tento tvoj list za výpoved podla § 67 ZP. Potom ti stačí len doklad o doručení (podpis o prevzatí) a tvoj PP skončí uplynutím výpovednej doby podla § 62 ZP (resp. podla prac.zmluvy), nepotrebuješ ich súhlas.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.