Zavrieť

Porady

OCT RNFL vyšetrenie

Zajtra ma čaká OCT vyšetrenie z dôvodu podozrenia na glaukóm. Teraz pozerám na internete čo to obnáša a zisťujem, že pravdepodobne toto vyšetrenie neprepláca zdravotná poisťovňa. Očná lekárka, ktorá ma tam doporučila nespomenula vôbec túto skutočnosť. Má niekto skúsenosť ako je to s preplatením tohto vyšetrenia?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    neva19 je offline (nepripojený) neva19

    neva19
    Ďakujem za odpoveď.
    Som v poisťovni dôvera, tak dúfam teda že to bude preplatené.
    Mám 48 rokov, idem 1x na takéto vyšetrenie.

    neva19 je offline (nepripojený) neva19

    neva19
    Takže nedoplácala som nič, bohužiaľ podozrenie sa potvrdilo, mám glaukóm v počiatočnom štádiu.

    pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

    cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac pasuliatko
    neva19 Pozri príspevok
    Takže nedoplácala som nič, bohužiaľ podozrenie sa potvrdilo, mám glaukóm v počiatočnom štádiu.
    neboj sa s tým sa dá žiť a pokiaľ budeš dodržiavať rady lekára bude to ok.
    moja sesternica tiež má glaukóm od asi 22 rokov... a teraz má tuším o 10 viac... a žije s tým pracuje, šoféruje....

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    neva19 Pozri príspevok
    Zajtra ma čaká OCT vyšetrenie z dôvodu podozrenia na glaukóm. Teraz pozerám na internete čo to obnáša a zisťujem, že pravdepodobne toto vyšetrenie neprepláca zdravotná poisťovňa.
    Ktorá ...???
    Očná lekárka, ktorá ma tam doporučila nespomenula vôbec túto skutočnosť. Má niekto skúsenosť ako je to s preplatením tohto vyšetrenia?
    ...zatiaľ som ešte neplatil ......teda , ak nerátam prednostné vyšetrenie ...
    Zelený zákal (Glaukóm)
    Definícia/Príčiny

    Glaukóm (= zelený zákal) je súhrnným pomenovaním pre rôzne ochorenia oka, ktoré majú väčšinou spoločné tri charakteristiky:
    zvýšený vnútroočný tlak
    výpadok zorného poľa
    exkavácia papily so stratou hmoty (atrofia) zrakového nervu

    Častosť a rizikové faktory

    Glaukóm je v priemyselných krajinách jednou z najčastejších príčin oslepnutia. Podľa odhadu trpí na glaukóm 1 % obyvateľstva alebo je prinajmenšom vytvorením glaukómu silne ohrozené. Najčastejšou formou glaukómu je primárny glaukóm s otvoreným uhlom. Postihovaní bývajú predovšetkým starší ľudia. Častosť ochorenia je v skupine 70-80-ročných minimálne osemkrát tak vysoká ako v skupine 30-40-ročných.
    Pri glaukóme s otvoreným uhlom zohrávajú spolu úlohu nasledovné rizikové faktory:
    vek nad 65 rokov
    častý výskyt v rodine
    diabetes mellitus
    ochorenia kardiovaskulárneho aparátu
    ťažké očné zápaly
    silná krátkozrakosť
    liečba kortizónom

    Dva krát do roka pozerám do hentej mašinky ...





    STAROSTLIVOSŤ O OČI JE POVINNOSŤ!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.