Zavrieť

Porady

zrušenie exekucie na vyživne

Rozsudkom mi bolo určene v roku 2002 zražka z platu na vyživne. na zaklade novely občianskeho zakonnika 341-2005 § 372 mi malo bit zrušene.Sm povinni oto požiadat sud alebo stači upovedomit zamestnavatela
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    momaria je offline (nepripojený) momaria

    momaria
    Vie mi niekto prosím poradiť,ako má vyzerať žiadosť na súd o zrušenie exekúcie na výživné vzhľadom k tomu,že dlžné výživné je zaplatené a výživné sa pravidelne pol roka platí.

    momaria je offline (nepripojený) momaria

    momaria
    Jedná sa o môjho známeho.Platí exmanželke,ktorá ho dala na exekúciu výživné na dieťa.Totiž on jej to platil v hotovosti,lebo tak boli dohodnutý,nemal samozrejme od toho žiadny doklad a ona to využila a dala to exekútorovi. Dlžne výživné uhradil a hradí pravidelne jej na účet viac ako pol roka.

    iriska je offline (nepripojený) iriska

    iriska
    Ak je zaplatené zameškané výživné a bežné sa platí každý mesiac, treba exekútorovi vyplatiť jeho trovy (ak výživné bolo zaplatené priamo oprávnenému) a okamžite podať u exekútora návrh na zastavenie exekúcie. Bude sa to vliecť minimálne niekoľko mesiacov a exekútor má nárok na odmenu z každej sumy uhradenej počas exekúcie (a to aj sumy uhradenej priamo k rukám oprávneného).

    momaria je offline (nepripojený) momaria

    momaria
    Čiže tomu dobre rozumiem tak, že treba ísť za exekútorom u ktorého oprávnená podala návrh na exekúciu a tam dať návrh na zastavenie exekúcie? A neviete mi dať dáky vzor ak sú potrebné tam uviesť aj dáke paragrafy??Ďakujem

    iriska je offline (nepripojený) iriska

    iriska
    Stačí napísať iba - žiadam o zastavenie exekúcie č...., nakoľko zameškané výživné a trovy exekúcie boli uhradené v celej výške a bežné výživné sa zaväzujem uhrádzať riadne a včas.
    Exekútor ten návrh postúpi na súd, potom sa na súde treba informovať v akom štádiu je zastavenie (na súde má to konanie iné svoje číslo - exekútor ho môže poskytnúť), resp. zastavenie urgovať.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.