Zavrieť

Porady

základy voči ceste

ahojte

mám otázku ohľadne základov
terén stavebnej parcely mam o cca 20 cm položený nižšie ako príjazdová komunikácia .. keďže základy musím prispôsobiť voči výške cesty, otázka je - aká je "vhodná/dostatočná" úroveň konečnej základovej platne voči ceste, resp. podlahy (pre stavbárov 0.00) voči urovni cesty?
niekto vraví 30 cm (úroveň konečnej podlahy 0.00 voči komunikácii), iný viac ...
hmm
dakujem
r
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kyblik je offline (nepripojený) kyblik

    Robotník telom i dušou kyblik
    ROMBOR Pozri príspevok
    ahojte

    mám otázku ohľadne základov
    terén stavebnej parcely mam o cca 20 cm položený nižšie ako príjazdová komunikácia .. keďže základy musím prispôsobiť voči výške cesty ...
    Pokial viem zaklady sa davaju nad uroven cesty...

    ROMBOR Pozri príspevok

    otázka je - aká je "vhodná/dostatočná" úroveň konečnej základovej platne voči ceste, resp. podlahy (pre stavbárov 0.00) voči urovni cesty?
    Konecna zakladova platna je co ? Podlaha v garazi, izbe, pivnici ???

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    Možno aj viac. Úprava prístupovej cesty bude stále robená smerom hore, smerom dole asi ťažko.

    pi3ta je offline (nepripojený) pi3ta

    pi3ta
    Pokiaľ spravne vyspáduješ pozemok s vhodnou drenážou môžeš ísť aj pod úroveň cesty. Taktiež záleží či neleží tvoj pozemok v zápĺavových územiach (v blízkosti vodný tok), tam by som určite išiel nad úroveň. A ešte jedna vec, pokiaľ budeš mať nejaký bungalow, kde sa ráta aj s žitím starších osôb teda bez zbytočných prekážok v podobe schodov, tak by som zdvihol max. na jeden schod teda podlaha=15cm nad urovnou cesty.

    ROMBOR je offline (nepripojený) ROMBOR

    obycajny chlap so vsetkymi chlapskymi slabostami a starostami, milujuci svoju rodinu a vaziaci si svojich priatelov ... co viac dodat ...viac ROMBOR
    kyblik Pozri príspevok
    Pokial viem zaklady sa davaju nad uroven cesty...



    Konecna zakladova platna je co ? Podlaha v garazi, izbe, pivnici ???
    rozlisujem dve urovne - jedna je 0.00 - co je konecna podlaha, po ktorej budes chodit v RD ... ta je zvacsa zaujimava pre stavbikov,kedze tuto uroven potrebuju vediet ...
    konecna zakladova platna - zakladova platna, na ktoru sa uz muruje (rodinny dom, bez povnice, bez garaze)

    kyblik je offline (nepripojený) kyblik

    Robotník telom i dušou kyblik
    pi3ta Pozri príspevok
    Pokiaľ spravne vyspáduješ pozemok s vhodnou drenážou môžeš ísť aj pod úroveň cesty. Taktiež záleží či neleží tvoj pozemok v zápĺavových územiach (v blízkosti vodný tok), tam by som určite išiel nad úroveň. A ešte jedna vec, pokiaľ budeš mať nejaký bungalow, kde sa ráta aj s žitím starších osôb teda bez zbytočných prekážok v podobe schodov, tak by som zdvihol max. na jeden schod teda podlaha=15cm nad urovnou cesty.
    tu je odpoved....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.