Zavrieť

Porady

Čo všetko treba vybaviť pri založení sro

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, ako mám postupovať, keď si chcem založiť sro, kde ja budem konateľ a môj kamarát bude tichý spoločník. Našla som si vzor zakladateľskej listiny ale neviem či to platí aj pri tichom spoločníkovi. Koľko si mám prichystať na kolky a pod? Kde mám vlastne začať? Ďakujem za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sroservis je offline (nepripojený) sroservis

    sroservis
    Dobrý deň,

    len v skratke:
    - premyslite si predmet podnikania (zoznam živností je na stránke min. vnútra) a príp. ho prekonzultujte na príslušnom živn. úrade,
    - ujasnite si, kde budete mať sídlo
    - vypracujte si zakladateľské dokumenty (zakl. listina, vyhlásenie jediného spoločníka podľa § 105a Obch. zák., vyhlásenie správcu vkladu, súhlas vlastníka nehnuteľnosti s umiestnením sídla, návrh na zápis s.r.o. do obch. registra, ohlásenie živnosti)
    - vybavte si živnostenský list (každá voľná živnosť -5 eur, každá viazaná alebo remeselná 15 eur)
    - podajte návrh na zápis s.r.o. do obchodného registra (331 eur)
    Po zápise spoločnosti do obch. registra si zriaďte účet v banke, zaregistrujte sa na daňovom úrade a začnite podnikať (ak nepotrebujete ešte osobitné povolenia pri niektorých podnikateľských živnostiach - napr. rozhodnutie hygienika a pod.).
    Čo sa týka tichého spoločníka, ten sa neuvádza v zakladateľských dokumentoch, je potrebné si ním uzavrieť osobitnú zmluvu o tichom spoločenstve. S prípravou právnych dokumentov a zaregistrovaním s.r.o. Vám môžem pomôcť - návrhy podávam prostredníctvom elektronického podpisu.

    Všetko dobré.



    ak už máte jasno o predmete podnikania

    Čo všetko treba vybaviť pri založení sro

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.