Zavrieť

Porady

odvody

Dobry den.

Chcel by som sa opytat, mam na firmu novynovy stanok, resp trafiku, kde sa predavaju cigarety, tlac a veci s tym spojene, mam tam predavacku, ktora je na dochodku a mam s nou dohodu o pracovnej cinnosti.
Moja otazka je ci ju musim prihlasit na nejake urady, resp kvoli odvodm ak ano tak na ake a ci je moznost nejaka aby som za nu nemusel nic odvadzat, lebo popravde netusim ci musim alebo sa to da nejak obist.
Dakujem pekne.
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

fejton Pozri príspevok
Dobry den.

Chcel by som sa opytat, mam na firmu novynovy stanok, resp trafiku, kde sa predavaju cigarety, tlac a veci s tym spojene, mam tam predavacku, ktora je na dochodku a mam s nou dohodu o pracovnej cinnosti.
Moja otazka je ci ju musim prihlasit na nejake urady, resp kvoli odvodm ak ano tak na ake a ci je moznost nejaka aby som za nu nemusel nic odvadzat, lebo popravde netusim ci musim alebo sa to da nejak obist.
Dakujem pekne.
predavačku si mal nahlásiť do sociálnej poisťovne pred nástupom do práce. Z dohody platíš urazové a garančné poistenie a ak je starobná dôchodkyňa od 1.1. aj daň zo závislej činnosti (zrážkovú alebo preddavkovú - podľa výšky príjmu).

Pokial to nie je tvoja matka alebo svokra, neexistuje žiadna možnosť, ako za ňu neplatiť odvody. Kontrola z IP by ťa mohla nemilo prekvapiť.
2 0
fejton fejton

fejton je offline (nepripojený) fejton

pokial by to bola moja rodina njeaka tak by tam bola nejaka zmena? ako sa to potom zistuje ci je to moja rodina?

Pokial by nebola rodina tak neexistuje ziadny druh dohody ako sa tomu da vyhnut spravne?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

fejton Pozri príspevok
pokial by to bola moja rodina njeaka tak by tam bola nejaka zmena? ako sa to potom zistuje ci je to moja rodina?

Pokial by nebola rodina tak neexistuje ziadny druh dohody ako sa tomu da vyhnut spravne?
nejaká rodina = kto ?
Rodinných príslušníkov definuje zákon o nelegálnej práci
0 0
fejton fejton

fejton je offline (nepripojený) fejton

ne nevyznam sa v tom ze, pokial to je napr svokra tak je tam nejaka zmena ?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

fejton Pozri príspevok
ne nevyznam sa v tom ze, pokial to je napr svokra tak je tam nejaka zmena ?
koho v tom stánku vlastne zamestnávaš ?
0 0
fejton fejton

fejton je offline (nepripojený) fejton

No momentalne jednu pani, preto sa pytam ze ci je tam zmena ked je to niekto z rodiny a kto to moze byt.
0 0
fejton fejton

fejton je offline (nepripojený) fejton

oki, dakujem tak to ju hned zajtra pojdem prihlasit
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
fejton Pozri príspevok
oki, dakujem tak to ju hned zajtra pojdem prihlasit
prihlášky budú dve
1. registrácia sro ako zamestnávateľa
2. prihláška zamestnanca.

mesačne vypracuješ a pošleš výkaz do SP s prílohou, zaplatíš odvody.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

KEJKA Pozri príspevok
prihlášky budú dve
1. registrácia sro ako zamestnávateľa
2. prihláška zamestnanca.

mesačne vypracuješ a pošleš výkaz do SP s prílohou, zaplatíš odvody.
Ide o s.r.o. ? V tom prípade žiadni rodinní príslušníci bez zmluvy nie sú možní ... Myslela som, že sa pýta živnostník.
0 0
fejton fejton

fejton je offline (nepripojený) fejton

potrebujem si tam zobrat nieco alebo nejake tlacivo?
tak by mi povedali ako mam uz postupovat resp aku prilohu a podorbnosti hej?
0 0
fejton fejton

fejton je offline (nepripojený) fejton

hej hej ide o firmu s.r.o.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

fejton Pozri príspevok
hej hej ide o firmu s.r.o.
To už si mal mať dávno účtovníčku, čo ti vybaví aj prihlasovanie zamestnancov, lebo budeš robiť na pokuty
0 0
fejton fejton

fejton je offline (nepripojený) fejton

dnes bolo prvy den otvorene, tak som si nebol isty, este ze ste tu zajtra si to pojdem este vybavit, cize vsetko vybavim na socialke uplne hej?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

fejton Pozri príspevok
dnes bolo prvy den otvorene, tak som si nebol isty, este ze ste tu zajtra si to pojdem este vybavit, cize vsetko vybavim na socialke uplne hej?
nezabudni na registráciu dane zo závislej činnosti na DU. Ostatné povinnosti so mzdami už radšej zver účtovníčke
0 0
fejton fejton

fejton je offline (nepripojený) fejton

dakujem pekne vsetkym
0 0
tinkas tinkas

tinkas je offline (nepripojený) tinkas

ahojte ....treba na Du náhlásiť, že sme začali zamestnávať zamestnancov? a dokedy?
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
tinkas Pozri príspevok
ahojte ....treba na Du náhlásiť, že sme začali zamestnávať zamestnancov? a dokedy?
§ 31 zákona o správe daní a poplatkov
(4) Platiteľ dane je povinný požiadať o registráciu u správcu dane najneskôr do 15 dní od vzniku povinnosti zrážať daň alebo preddavky na ňu alebo daň vyberať, ak osobitný zákon neustanovuje inak.
0 0
tinkas tinkas

tinkas je offline (nepripojený) tinkas

rodina1 ale čo znamená od vzniku povinnosti - 15 dní od zamestnania prvého zamestnanca -tj. od 01.06.2010 alebo od prvej výplaty tj. od 31.07? a Stačí to len formou ohlásenia či je potrebné nejakého tlačivo?
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
tinkas Pozri príspevok
rodina1 ale čo znamená od vzniku povinnosti - 15 dní od zamestnania prvého zamestnanca -tj. od 01.06.2010 alebo od prvej výplaty tj. od 31.07? a Stačí to len formou ohlásenia či je potrebné nejakého tlačivo?
Tlačivo je na stránke DRSR:
http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov...rihlaskafo.pdf
http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov...rihlaskapo.pdf
Ten termín by mal byť do 15. dní od zamestnania prvého zamestnanca.
Naposledy upravil rodina1 : 15.06.10 at 09:00
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať