Zavrieť

Porady

postove poukazky (prevod na ucet - zelene) - uhrada

Dobry den,
Prevadzkujeme maly eshop a posielame baliky na dobierku postou. Chcem sa opytat ako je to s cenou za postove seky, ktore treba vypisovat.
Ked si vypytam od postarky viac sekov, aby bolo na par dni dopredu na viac balikov, netvaria sa moc nadsene - ze uz same nemaju, ako keby tie seky platili z vlastneho.
Pritom na baliky s dobierkou je treba lepit nalepky - cerveny trojuholnik - dobierka + sek vlozit do samolepiaceho sacku a nalepit na balik.

Zaujima ma teda, ci je toto vsetko v cene postovneho alebo si to ma podnikatel kupovat sam. Aby sme sa mohli pripadne na poste ohradit.

Dakujem, za rady a skusenosti.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    camozzi je offline (nepripojený) camozzi

    camozzi
    Tento problém sme riešili aj my. Po skúsenostiach viem, že je to všetko o pošte a pracovníkoch za priehradkou. Balíky posielame vo väčšom meste, kde si môžeme vyberať poštu. Zo začiatku ak som prišiel na poštu a povedal, že chcem 50 poukážok, poštových sprievodiek a poadacích lístkov s fóliami, tak mi dala tetuška sotva 10 kusov. Na druhý deň som jej doniesol 50 balíkov, všetky s nepotriedenými poukážkami a to len pár minút pred deadlinom prvej triedy. Makala jak fredka, rad neskutočný a ľudia nervózni. Keď skončila, povedal som jej, že keby ma deň pred tým vybavila šekmi a fóliami, mohla ušetriť polovicu času. Od tej doby nemám problém na miestnych poštách dostať šeky, poukážky, fólie a dokonca mi dávajú aj rolky s označením prvej triedy a dobierky. Naučili sa, že keď mi to nedajú, tak idú sami proti sebe.
    Vtipný bol argument pre nedanie šekov, že "nedám vám šeky a fólie, lebo vy potom s balíkmi pôjdete na inú poštu".
    Niekedy je spravanie tiet postarok velmi divne. Kazdopadne sa pokusim este skontaktovat s obchodnym oddelenim a potom dam vediet.

    postove poukazky (prevod na ucet - zelene) - uhrada

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.