Zavrieť

Porady

Danove priznanie - Dan z uroku za poskytnutu pozicku

Dobry den,
minuly rok som poskytla pozicku 60000Eur znamemu za urok 1000Eur. Bola riadne spisana zmluva a znamy peniaze pouzil na podnikanie. Pozicka bola splatena v splatkach aj so spominanym urokom. Znamena to teda, ze mam tych 1000Eur nejak priznat v danovom priznani? Akym sposobom? Treba k tomu dodat zmluvu? Alebo vypis z bankoveho uctu, kde mi tie peniaze postupne nabehli? Dakujem za pomoc!
avalik pozicku si poskytla ako FO nepodnikatel?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Ak pôžička trvala 1 rok a bola splácaná anuitne tak:

    Dohodnutý úrok je hlboko pod trhovou hodnotou. Takže rozdiel bude tvoriť pripočítateľnú položku k základu dane.

    Musíš podať daňové priznanie typu B.

    Reálne zaplatený úrok 1000.00 Eur uvedieš v príslušnej časti.

    A pripočítateľnú položku v sume 2681.25 uvedieš tiež v príslušnom riadku.

    Zmluvu ani bankový výpis k daňovému priznaniu neprikladáš.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Leuska85 Dakujem pekne za odpoved. Bola to kamaratska vypomoc, takze povodne som chcela urok nulovy, ale dotycny na tom trval, preto tych 1000€. Peniaze mi vyplatil v priebehu 3 mesiacov v 3 splatkach. Ja zial nemam prehlad v danovych veciach. Zuctovanie mi kazdy rok robia v praci a az na par centov vzdy vychadza, ze neplatim nic navyse. Tento rok asi teda budem musiet zaplatit z tych 1000€? Viete prosim poradit aj v tom kolko to asi bude? Dakujem pekne!
    profesional Ak to bolo splatené do 3 mesiacov, tak úrok 1000 je OK.

    Zaplatíš normálnu daň zo sumy 1000 Eur.
    avalik preco by ona, ak poskytla pozicku ako FO nepodnikatel mala povinnost disiahnut zisk, resp. poziciavat za trhovu hodnotu a uvadzat nejaku pripocitatelnu pozku ... uvedies aj odkaz na konkretne ustanovenia zakona o DzP?
      zbaliť

    Danove priznanie - Dan z uroku za poskytnutu pozicku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.