Zavrieť

Porady

zivnost

kto my vie poradit som zivnostnik ale nie som pladcom dph.a v tom com podnikam my to vihovuje.ale rozbehulem novy obchod dovoz tovaru zo zahranicia EU a tam potrebujem byt platcom dph. mozem mat dve zivnosti???????????????? vdaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    ludovit69 Pozri príspevok
    kto my vie poradit som zivnostnik ale nie som pladcom dph.a v tom com podnikam my to vihovuje.ale rozbehulem novy obchod dovoz tovaru zo zahranicia EU a tam potrebujem byt platcom dph. mozem mat dve zivnosti???????????????? vdaka
    Môžeš mať toľko živností, koľko živnostenských oprávnení budeš vlastniť. Ak sa zaregistruješ ako dobrovolný platitel DPH, registrácia sa vzťahuje na všetky predmety podnikania.

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Podobne plati aj ustanovenie ohladom hranice obratu pre povinnost registrovat sa ako platitel DPH - berie sa do uvahy uhrn prijmov zo vsetkych cinnosti, prevadzok a pod. - vedies len jedno uctovnictvo za vsetky cinnosti, prevadzky atd.

    ludovit69 je offline (nepripojený) ludovit69

    ludovit69
    ale aj na vsetke zivnosti ked ta druha bude ina firma a aj ine uctovnictvo??????????????????

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    ludovit69 Pozri príspevok
    ale aj na vsetke zivnosti ked ta druha bude ina firma a aj ine uctovnictvo??????????????????
    nebudeš iná firma, stále si to ty ako Fyzická osoba - len prevádzkuješ aj inú činnosť.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    ludovit69 Pozri príspevok
    ale aj na vsetke zivnosti ked ta druha bude ina firma a aj ine uctovnictvo??????????????????
    si živnostník, zdaňovanie príjmov bude spoločné za obidva predmety podnikania. Vedenie účtovníctva bude tiež spoločné, môžeš si príjmy a výdavky deliť na strediská.

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    možno by si mohol uvažovať o zriadenie sro. Vtedy by si to mal oddelene na 100%.

    ludovit69 je offline (nepripojený) ludovit69

    ludovit69
    prosim co to obnasa s.r.o. mozem v jednom smere podnikat ako pladca dph a v druhom ako ne pladca dph

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    ludovit69 Pozri príspevok
    prosim co to obnasa s.r.o. mozem v jednom smere podnikat ako pladca dph a v druhom ako ne pladca dph
    http://www.porada.sk/563282-post5.html

    andreaS je offline (nepripojený) andreaS

    andreaS
    mimo temy: nie je pladca ale platca...

    a mozes podnikat ako sro platca dph a fyzicka osoba neplatca dph, otazne je, ci ale nepresiahnes limit pre povinne zaregistrovanie sa za platcu dph... vsetko ma svoje plus aj minus...

    Celsus je offline (nepripojený) Celsus

    Celsus
    andreaS Pozri príspevok
    mimo temy: nie je pladca ale platca...

    a mozes podnikat ako sro platca dph a fyzicka osoba neplatca dph, otazne je, ci ale nepresiahnes limit pre povinne zaregistrovanie sa za platcu dph... vsetko ma svoje plus aj minus...
    Pokiaľ by sa ako fyzická osoba (neplatca DPH) blížil s obratom k hranici povinnej registrácie pre DPH, môže si založiť ďalšiu SRO, a to takú, ktorá nebude platiteľom DPH a príslušnú činnosť preniesť zo seba ako fyzickej osoby na túto SRO. Takže vyhnúť sa postaveniu platiteľa DPH sa dá v zásade vždy...

    Inak, pri podnikaní býva častokrát výhodné robiť časť biznisu ako platiteľ DPH (prostredníctvom SRO alebo AS) a časť biznisu ako neplatiteľ DPH (či už ako fyzická osoba alebo prostredníctvom ďalšej SRO či AS).

    andreaS je offline (nepripojený) andreaS

    andreaS
    tak toto je mne jasne...

    pre zadavatela to chce sikovneho uctovnika, kt. tomu rozumie, lebo z prispevkov vidno, ze problematike sam nerozumie a isto si ucto robi sam... moze tak napachat viac skody ako uzitku...

    Celsus je offline (nepripojený) Celsus

    Celsus
    andreaS Pozri príspevok
    tak toto je mne jasne...

    pre zadavatela to chce sikovneho uctovnika, kt. tomu rozumie, lebo z prispevkov vidno, ze problematike sam nerozumie a isto si ucto robi sam... moze tak napachat viac skody ako uzitku...
    Plne súhlasím.

    Inak informácia z môjho príspevku bola v konečnom dôsledku mierená na zadávateľa, na Váš príspevok som len nadväzoval. Je mi totiž jasné, že režimu DPH rozumiete.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.