Zavrieť

Porady

Podbitie strechy

ahojte,
chcem podbiť strechu,ale nechcem použiť tatranský profil ani iné drevo. Vie mi niekto poradiť, či existujú aj iné materiály? Ďakujem.
Usporiadat
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

A čo tak OSB dosky?
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
mino2 mino2

mino2 je offline (nepripojený) mino2

Aj ja som riešil tento problém a na plnej čiare vyhrali OSB dosky. Narezal som ich na daný rozmer, práca je oveľa jednoduchšia. Ide to veľmi rýchlo. A su už aj impregnované proti vlhkosti, už len prebrúsiť a nalakovať. Ked už tatranský profil, tak by som volil plastový.
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

Ja som daval OSB, na to eps, sietku/kleber a omietku.
0 0
SachMat SachMat

SachMat je offline (nepripojený) SachMat

No tak ja som pouzil plastove profily RP11 of fy. Roloplast (vid google) a robil mi to p. Schwartz z fy. AMP plast (vid google). Maximalna spokojnost s materialom aj pracou. K p. Schwartzovi poviem tolko - bola to najsamlepsia firma ktora u mna na dome nieco robila. Potom dlho nic a az potom nejake dalsie firmy (okna ...). Viem, trochu som prechvalil az to vyzera ako platena reklama ale stojim si za tym. K tomu obkladu - som nesmierne rad, ze som nepouzil tatranec. Ked som sa rozhodoval, obchadzal som susedne domy - vsetci mali tatranec. Pacilo sa mi to no nakoniec som dal plast a teraz som rad. Na tych domoch kde sa mi to pacilo to chce obnovu, nejaky nater a vidim ako sa nikomu tamhore lozit nechce. Ja som v pohode uz treti rok - bez udrzby a stale ako nove (pritom verna imitacia dreva).
0 0
Drobna Drobna

Drobna je offline (nepripojený) Drobna

Viete mi niekto poradit kontakt na sikovnych a lacnych majstrov ohladom podbitia? Chceli by sme to riesit z OSB dosiek. Budem Vam vdacna. Dakujem. Okres Senec.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Šikovný a lacný ?Nič v zlom ale vy ste asi z dalekého východu.
0 0
NInive NInive

NInive je offline (nepripojený) NInive

Aj ja som za plast. Mnohí vyhlasujú, že je to gýč. No, ale ten pre niekoho gýč vyzerá po 3-5 rokoch ako nový, zatiaľ čo drevu stačí niekedy aj jedna zima. Staviame podkrovný dom a starostlivosť by bola riadne drahá. Tie tmavšie plastové vyzerajú niekedy na nerozoznanie od dreva v rovnakom odtieni a v čase najväčšej slávy....
0 0
focus3ccd focus3ccd

focus3ccd je offline (nepripojený) focus3ccd

NInive Pozri príspevok
Aj ja som za plast. Mnohí vyhlasujú, že je to gýč. No, ale ten pre niekoho gýč vyzerá po 3-5 rokoch ako nový, zatiaľ čo drevu stačí niekedy aj jedna zima. Staviame podkrovný dom a starostlivosť by bola riadne drahá. Tie tmavšie plastové vyzerajú niekedy na nerozoznanie od dreva v rovnakom odtieni a v čase najväčšej slávy....
Drevo sa na podbiti neznehodnoti za 3-5 rokov. To je blbost. Na podbitie predsa neprsi. Ide len o kondenz a rozdiel teplot. Ja uz mam 3 roky tatranec, a bez problemov, ani najmensi naznak, ani na vonkajsej strane. Ale robil som drahy nater. 3x zaklad a 3x vrch a kvalitnu farbu, z ktorou mi striekal bratranec aj eurookna, akurat, ze bola na stetec. Keby som bol doma spravim foto, ale vraciam sa zo zahranicia az 15.
Inak je pravda, ze je to pracne, ked to chce mat clovek dobre. A za par rokov urcite budem musiet opravovat aj ja. Pocitam tak 10. Preto by som tiez asi doporucil plast. A sam som zvedavy, kolko ten plast po tych mrazoch vydrzi....
Ja som to spravil tak, ze na podbitie som dal smrek triedu C z baumaxu a na plochy, kde na to prsi, som dal A borovicu.
0 0
feron feron

feron je offline (nepripojený) feron

220870 Pozri príspevok
Šikovný a lacný ?Nič v zlom ale vy ste asi z dalekého východu.
Prečo by mal byť niekto, kto je šikový aj lacný? Zvlášť, keď sa natú šikovnosť musel nadrieť a je to jeho živobytie.
0 0
Drobna Drobna

Drobna je offline (nepripojený) Drobna

feron Pozri príspevok
Prečo by mal byť niekto, kto je šikový aj lacný? Zvlášť, keď sa natú šikovnosť musel nadrieť a je to jeho živobytie.
Suhlasim s Vami. Ale "lacny" je relativny pojem . Nebudem to dalej rozoberat. Jednoducho zhaname niekoho , najlepsie zivnostnika alebo ukraj., ktory by to spravil. Stavali sme dom svojpomocne a viem z vlastnych skusenosti, ze co si nespravis sam, tak nie je 100%-tne a o cene ani nehovorim. Zial na podbitie si netrufame. I ked sme uz nastudovali kopec info, takze ak nikoho nezozenieme, tak nam nic ine nezostava , ako urobit podbitie svojpomocne
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Drobna Pozri príspevok
Suhlasim s Vami. Ale "lacny" je relativny pojem . Nebudem to dalej rozoberat. Jednoducho zhaname niekoho , najlepsie zivnostnika alebo ukraj., ktory by to spravil. Stavali sme dom svojpomocne a viem z vlastnych skusenosti, ze co si nespravis sam, tak nie je 100%-tne a o cene ani nehovorim. Zial na podbitie si netrufame. I ked sme uz nastudovali kopec info, takze ak nikoho nezozenieme, tak nam nic ine nezostava , ako urobit podbitie svojpomocne
Čo sám urobíš ani to nemusí byť na 100%, práve preto, že sme v tých profesiach laici. Vlastná skúsenosť zo stavby.
0 0
NInive NInive

NInive je offline (nepripojený) NInive

focus3ccd Pozri príspevok
Drevo sa na podbiti neznehodnoti za 3-5 rokov. To je blbost. Na podbitie predsa neprsi. Ide len o kondenz a rozdiel teplot. Ja uz mam 3 roky tatranec, a bez problemov, ani najmensi naznak, ani na vonkajsej strane. Ale robil som drahy nater. 3x zaklad a 3x vrch a kvalitnu farbu, z ktorou mi striekal bratranec aj eurookna, akurat, ze bola na stetec. Keby som bol doma spravim foto, ale vraciam sa zo zahranicia az 15.
Inak je pravda, ze je to pracne, ked to chce mat clovek dobre. A za par rokov urcite budem musiet opravovat aj ja. Pocitam tak 10. Preto by som tiez asi doporucil plast. A sam som zvedavy, kolko ten plast po tych mrazoch vydrzi....
Ja som to spravil tak, ze na podbitie som dal smrek triedu C z baumaxu a na plochy, kde na to prsi, som dal A borovicu.

Súhlasím, že ten náter musí byť fakt detailný, nielen tak rýchlo, aby to bolo. Ak je to dobre urobené, vydrží to aj 10 rokov. Ale ruku na srdce, videl si takých domov veľa? Ja vídavam domy s podbitím 2-3 roky a je to katastrofa. Ak to má niekto len odfláknuť, radšej plast. Určite by som šla do dreva pri bungalove, kde mi stačia aj kozy. Pri podkrovnom to lešenie ufffffff.
A ten plast, myslím, že vydrží omnoho dlhšie ako odflaknuté drevo.
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

Drobna Pozri príspevok
Suhlasim s Vami. Ale "lacny" je relativny pojem . Nebudem to dalej rozoberat. Jednoducho zhaname niekoho , najlepsie zivnostnika alebo ukraj., ktory by to spravil. Stavali sme dom svojpomocne a viem z vlastnych skusenosti, ze co si nespravis sam, tak nie je 100%-tne a o cene ani nehovorim. Zial na podbitie si netrufame. I ked sme uz nastudovali kopec info, takze ak nikoho nezozenieme, tak nam nic ine nezostava , ako urobit podbitie svojpomocne
Ked ste doteraz urobili vsetko svojpomocne, podbitie bude malina. Hlavne keby ste to robili s osb dosiek a nasledne na to polystyren a omietku...
0 0
Drobna Drobna

Drobna je offline (nepripojený) Drobna

AndrejG Pozri príspevok
Ked ste doteraz urobili vsetko svojpomocne, podbitie bude malina. Hlavne keby ste to robili s osb dosiek a nasledne na to polystyren a omietku...
AndrejG- ved tak by sme to chceli spravit, lebo este nemame omietnuty dom. Takze vsetko by sa potom omietlo. Ale netrufame si, aby sa nepokazil celkovy vzhlad domu. Predsa ta omietka robi vela a aby nebolo to podbitie krive a podobne...radsej by sme to dali niekomu spravit (ak by to nevyslo vela penazi) Nemam vobec predstavu kolko by to asi mohlo stat....neporadis?? Dakujem
0 0
GDP GDP

GDP je offline (nepripojený) GDP

problem je ze ked prisla veterna burka tak mi male kamienky do priemeru asi 20mm urobili asi 30 dierok do toho roloplastu a uz to nevyzera tak pekne! ;-(
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

Drobna Pozri príspevok
AndrejG- ved tak by sme to chceli spravit, lebo este nemame omietnuty dom. Takze vsetko by sa potom omietlo. Ale netrufame si, aby sa nepokazil celkovy vzhlad domu. Predsa ta omietka robi vela a aby nebolo to podbitie krive a podobne...radsej by sme to dali niekomu spravit (ak by to nevyslo vela penazi) Nemam vobec predstavu kolko by to asi mohlo stat....neporadis?? Dakujem
Napisem ti cenu za pracu, pri ktorej niekoho mozno najdes. Nabuchanie osb dosiek 100/m2, nalepenie eps a zaklebrovanie 100/m2, finalna farba 100/m2, takze cca 300SKK za pracu na m2.
0 0
Drobna Drobna

Drobna je offline (nepripojený) Drobna

Dakujem za info o cenach. Uz som zohnala jedneho pana z dediny, vypytal si 250,- za nabuchanie OSB dosiek+eps +sietka a lepidlo. Keby to robil az po omietku tak by to bolo 350,-Sk. Co je celkom dobra cena, lebo ini mi davali vyssie ponuky. Dufam, ze to dobre spravi...
0 0
Milan.Žiška Milan.Žiška

Milan.Žiška je offline (nepripojený) Milan.Žiška

Dúfať nestačí, treba kontrolovať aby to urobil dobre.( Prípadne si naštuduj technologický postup - ak nemáš prehľad v jednotlivých krokoch alebo niekoho pover kto sa vyzná nech ti to ustráži).
Cena je zaujímavá, ale je daná regiónom.

Veľa zdaru.
0 0
Drobna Drobna

Drobna je offline (nepripojený) Drobna

Dakujem. Nemozeme toho pana kontrolovat, musime byt v praci. Tak mi zostava iba dufat. Este k tomu to je aj komplikovana strecha Neodporucam projekt z Prodomu Klasik 103- kvoli streche,alebo treba ju spravit lepsie - spolu aj s garazou a bez malej striesky pred dverami, ktora je uplne zbytocna. Staci ta vrchna. Inak je to celkom dobre rieseny domcek. Cena sa mi zda byt dobra ,nakolko ide o Bratislavsky region.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ja som minulý týždeň dostala ponuku na podbitoie strechy až po omietku, ale chce 500 Sk za M2.
Zdá sa mi to veľa, ked ešte plus materiál - teda OSB dosky, polystyrén (stačí 2cm?), sieťka,lepidlo, aký ešte materiál ešte k tomu treba?
Naposledy upravil KEJKA : 07.03.10 at 09:54
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať