Zavrieť

Porady

Notebook este splacam

Zdravim predal som notebook ktory este nemam splateny. No samozrejme ho splatim. Este 5 mesiacov. Daju sa z toho vyvodit mozne pravne dosledky ci nie? Ze ci som ho mohol predat alebo nie. Diiik
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Asi by bolo vhodne precitat zmluvu, ktoru mas na splacanie.
    Ak islo o bezucelovy uver, tak sa nic nedeje.
    Ak si si NB kupil na splatky, je mozne, ze je az do uplneho splatenia majetkom toho, kto ti ho na splatky predal. V takom pripade si zmluvu porusil a z toho mozu byt vyvodene nasledky, podla zmluvy.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    duves Myslim, že sa myliš. Aj v pripade, že je tovar kupeny na splatky, ide o prefinancovanie tak, že predajca svoje peniaze dostal a teda nie je NB majetkom predajcu a už vobec nie splatkovej spoločnosti. Toto nie je leasing.
    lujza.j tak to bolo kedysi dávno...že vlastníctvo až po splatení dovtedy v "prenájme"...ale splátkový predaj je vlastne...úver...
    duves Ved to, že to je pôžička, nie finančny prenajom
    ivka70 Mozno nie je majetkom uverovky, ale zvcajne nakladanie s nim byva obmedzene v zmluve. Ved sa nim v podstate ruci za uver.
    Pripadne moze byt podmienkou byplatenie zostatku u eru jednorazovo, v pripade predaja uverovanej veci. Pri kradezi to zvykne riesit poistka vinkulovana v prospech uverovej spolocnosti.
    Kazdopadne, len precitat zmluvu odpovie.
    duves ten tovar nema pre veriteľa hodnotu
      zbaliť

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Aj pri splátkovom predaji môže byť v zmluve klauzula zákazu prevodu práv. Takže musíš pozrieť do zmluvy.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    duves a aky by to malo zmysel? resp. aky je rozdiel medzi ukradnutím a predaním. Lebo v oboch prípadoch už povodny majitel predmet kúpený na pôžičku, resp. splatkovy predaj nemá.
    profesional V tom že pri krádeži ide o tredtný čin, kde od páchateľa v prípade odsúdenia môžeš žiadať náhradu škody. Taká klauzula má za účel zvýšiť šancu úspešného exekučného vymoženia pohľadávky, ak by to bolo potrebné.
    duves tak vela šťastia pri dolapení pachatela
      zbaliť

    Notebook este splacam

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.