Zavrieť

Porady

Čo to je?

Prosím poraďte mi. Od nedele mám vysoké horúčky /do 40°C/ a nevie nikto prečo. Od utorka sa mi po vrchnej časti tela urobili červené fľaky /nesvrbivé/ a teploty sú stále ku 40°C. Po vyšetrení na pľúcnom / pre vylúčenie zápalu pľúc/ mi vysadili pôvodne predpísaný liek a nahradili novým /Augmentin/ s tým, že je to alergia na prvý liek. No síce zápal pľúc nemám, ale mám horúčky a fľaky. Tie horúčky som síce schopný krátkodobo utlmiť Ibalginom alebo paralenovými čípkami, ale zatiaľ nie som schopný ich aj dole udržať. Takto to ide už 4 dni. Za Vašu pomoc Vám vopred ďakujem.
Usporiadat
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
chod na pohotovosť, urobia ti odber krvi a tham zistia čo sa deje.odber krvi na hemokultúru alebo na serologiu. môže to byť závažná bakteriologická nákaza alebo niečo podovne. určite zájdi na tu pohotovosť.a poradim ak si neni alergický na paralen radšej užívaj ten nie je thaky agresívny ako ibalgin a nespôsobuje vredy a nie je karcinogénny
Naposledy upravil pasuliatko : 06.11.08 at 09:00
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

juriko Pozri príspevok
Prosím poraďte mi. Od nedele mám vysoké horúčky /do 40°C/ a nevie nikto prečo. Od utorka sa mi po vrchnej časti tela urobili červené fľaky /nesvrbivé/ a teploty sú stále ku 40°C. Po vyšetrení na pľúcnom / pre vylúčenie zápalu pľúc/ mi vysadili pôvodne predpísaný liek a nahradili novým /Augmentin/ s tým, že je to alergia na prvý liek. No síce zápal pľúc nemám, ale mám horúčky a fľaky. Tie horúčky som síce schopný krátkodobo utlmiť Ibalginom alebo paralenovými čípkami, ale zatiaľ nie som schopný ich aj dole udržať. Takto to ide už 4 dni. Za Vašu pomoc Vám vopred ďakujem.
Neviem, či by si niekto odvážil takto cez net Ti v tomto poradiť. Však preboha, nech hľadá lekár príčinu, odber krvi apod. Ja len k tým teplotám, okrem Ibalginu sa sprchuj vlažnou až studenou vodou, keď teplota vystúpi k 40-tke.
0 0
feron feron

feron je offline (nepripojený) feron

Určite navštív čím skôr obv.lekára.
0 0
juriko juriko

juriko je offline (nepripojený) juriko

K obvodnému lekárovi chodím od pondelka. Na odbere som bol včera, kedy budú výsledky - neviem. Pri vysokých horúčkach si dávam studené obklady a keď je treba tak aj tú sprchu, aby to rýchlejšie išlo dole. Lekári tiež hovoria "treba ďalej hľadať príčinu" ale nejako sú všetci bezradní...
0 0
iriska iriska

iriska je offline (nepripojený) iriska

Väčšinou výsledky z krvi sú na druhý deň.
0 0
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

juriko Pozri príspevok
K obvodnému lekárovi chodím od pondelka. Na odbere som bol včera, kedy budú výsledky - neviem. Pri vysokých horúčkach si dávam studené obklady a keď je treba tak aj tú sprchu, aby to rýchlejšie išlo dole. Lekári tiež hovoria "treba ďalej hľadať príčinu" ale nejako sú všetci bezradní...
Po troch - štyroch dňoch a bezradní, to hádam nie. Veď uvidia podľa tých výsledkov, zatiaľ Ti nezostáva nič iné len počkať, hádam do konca týždňa budú.
0 0
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

iriska Pozri príspevok
Väčšinou výsledky z krvi sú na druhý deň.
Ale to len krvný obraz a sedimentácia, špeciálnejšie trvajú dlhšie.
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
juriko Pozri príspevok
K obvodnému lekárovi chodím od pondelka. Na odbere som bol včera, kedy budú výsledky - neviem. Pri vysokých horúčkach si dávam studené obklady a keď je treba tak aj tú sprchu, aby to rýchlejšie išlo dole. Lekári tiež hovoria "treba ďalej hľadať príčinu" ale nejako sú všetci bezradní...
požiadaj ich o vyšetrenie krvi na hemokultúru. tham sa odobere krv a vyšetria sa z nej baktérie lebo pri teplotách ide zvyčajne o baktérie čo to spôsobujú. viem čo hovorím, trvaj na tom vyšetrení.
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
Olice Pozri príspevok
Ale to len krvný obraz a sedimentácia, špeciálnejšie trvajú dlhšie.
pri sedimentácia krvi ide o rýchlosť usadzovanie červených krviniek a oddelovanie od plazmy.robí sa to na odd alebo v ambulancii a je to hotové do dvoch hodín od odberu krvičiže je to najrýchlejšie vyšetrenie. ale to sa nerobí pri horúčkach lebo to sa robí len pri zápaloch. ak je hodnota trojciferná ide o závažný zápal alebo onkologické ochorenie.
0 0
juriko juriko

juriko je offline (nepripojený) juriko

pasuliatko Pozri príspevok
pri sedimentácia krvi ide o rýchlosť usadzovanie červených krviniek a oddelovanie od plazmy.robí sa to na odd alebo v ambulancii a je to hotové do dvoch hodín od odberu krvičiže je to najrýchlejšie vyšetrenie. ale to sa nerobí pri horúčkach lebo to sa robí len pri zápaloch. ak je hodnota trojciferná ide o závažný zápal alebo onkologické ochorenie.
Sedimentáciu som vedel už včera a tá je úplne v poriadku. A keďže som bol včera dobre vycucaný, tak hádam spravia aj tie hemokultúry. Zajtra idem zas k doktorke, tak zistím.
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
http://www.zdravie.sk/sz/content/480...ltivacia-.html
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
tie fľaky kľudne môžu byť z dôvodu tej vysokej teploty.
0 0
invest invest

invest je offline (nepripojený) invest

juriko Pozri príspevok
Prosím poraďte mi. Od nedele mám vysoké horúčky /do 40°C/ a nevie nikto prečo. Od utorka sa mi po vrchnej časti tela urobili červené fľaky /nesvrbivé/ a teploty sú stále ku 40°C. Po vyšetrení na pľúcnom / pre vylúčenie zápalu pľúc/ mi vysadili pôvodne predpísaný liek a nahradili novým /Augmentin/ s tým, že je to alergia na prvý liek. No síce zápal pľúc nemám, ale mám horúčky a fľaky. Tie horúčky som síce schopný krátkodobo utlmiť Ibalginom alebo paralenovými čípkami, ale zatiaľ nie som schopný ich aj dole udržať. Takto to ide už 4 dni. Za Vašu pomoc Vám vopred ďakujem.
presne toto isté má aj môj syn, od nedele má 39 C horúčku. V utorok mu nasdila doktorka širokospktrálne antibiotiká, sú len 3 ks po 24 hodinách, spolu s paralenom no a teplota ustúpila na 37.5. Povedala, že na základe odberu má nejaký zápal ale nevie aký ani kde, lebo ho nič nebolí. V piatok má ísť na kontrolu. Dúfam, že budú vedieť viac.
0 0
juriko juriko

juriko je offline (nepripojený) juriko

invest Pozri príspevok
presne toto isté má aj môj syn, od nedele má 39 C horúčku. V utorok mu nasdila doktorka širokospktrálne antibiotiká, sú len 3 ks po 24 hodinách, spolu s paralenom no a teplota ustúpila na 37.5. Povedala, že na základe odberu má nejaký zápal ale nevie aký ani kde, lebo ho nič nebolí. V piatok má ísť na kontrolu. Dúfam, že budú vedieť viac.
A tiež sa mu objavili tie fľaky? Zas neviem či zápal... bo nie je vtedy zvýšená sedimetácia náhodou?
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
juriko Pozri príspevok
Sedimentáciu som vedel už včera a tá je úplne v poriadku. A keďže som bol včera dobre vycucaný, tak hádam spravia aj tie hemokultúry. Zajtra idem zas k doktorke, tak zistím.
hemokultúra sa odoberá do flaštičiek a robí sa ster z miesta. to ti roboli?
naozaj vyžiadaj si to zajtra u lekarky, vie to odhaliť mnohe ochorenia, a hlavne velmi vela piť tekutín.
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
pri zápale je zvýšená sedimentácia. Naviac ak teplotuješ už od nedele.
0 0
juriko juriko

juriko je offline (nepripojený) juriko

Bionda Pozri príspevok
pri zápale je zvýšená sedimentácia. Naviac ak teplotuješ už od nedele.
No... a ja mám sedimentáciu 8.(výsledky zo včerajšku)
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
mali by byť dva údaje.... napr. 4/6 alebo 15/30... a pod.....
0 0
invest invest

invest je offline (nepripojený) invest

juriko Pozri príspevok
A tiež sa mu objavili tie fľaky? Zas neviem či zápal... bo nie je vtedy zvýšená sedimetácia náhodou?
nie fľaky nemá.
0 0
katamama katamama

katamama je offline (nepripojený) katamama

Takto na dialku sa v žiadnom prípade diagnostikovať nedá ale ak by sa jednalo o alergiu na nasadený liek, jeho vysadením a užívaním iného lieku na ktorý pacient nereaguje alergickými prejavmi,- v tomto prípade fľakmi, by sa mal zdravotný stav pacienta upraviť. Ozvi sa,ako sa to celé u teba vykryštalizovalo.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať