Zavrieť

Porady

PN z DNP a povinného poistenia

Dňa 31.7.2010 som ukoncil 10 ročný pracovný pomer. Od 1.8.2010 som vedený na úrade práce.Od januára 2010 som DNP .Mám zdravotný problém a chcem vedieť, či mám nárok na nemocenské z DNP a aj z povinného poistenia ak pojdem na PN.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    mrstevo Pozri príspevok
    Dňa 31.7.2010 som ukoncil 10 ročný pracovný pomer. Od 1.8.2010 som vedený na úrade práce.Od januára 2010 som DNP .Mám zdravotný problém a chcem vedieť, či mám nárok na nemocenské z DNP a aj z povinného poistenia ak pojdem na PN.
    Ďakujem
    No máš nárok jedine na nemocenské z DNP, nakoľko z pracovného pomeru Ti ochranná lehota 42 dní už skončila.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    mrstevo Pozri príspevok
    A ako je to s podporou nezamestnanosti. tá sa preruší, alebo pokračuje ďalej?
    .. preruší .. a po skončení PNky pokračuje .. a pozor - treba to všade ponahlasovať!

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    mrstevo Pozri príspevok
    Ale za posledne 2 roky som mal 270 dni poistenia
    Ale ak nemáš aktívne poistenie, alebo ak niesi v limite do 42 dní od ukončenia PP tak by si aj napriek tomu nedostal nič.

    A aktívne poistenie máš vtedy ak si platíš DNP.

    mrstevo je offline (nepripojený) mrstevo

    mrstevo
    tak to je kruté, ak človek maká celý život, potom stratí prácu , zamaroduje a nedostane nič.
    Ale dá sa, ak sa dobrovolne pripoistim pred PN, potom by som mal dostať ošetrovné alebo nemocenské.?

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    mrstevo Pozri príspevok
    tak to je kruté, ak človek maká celý život, potom stratí prácu , zamaroduje a nedostane nič.
    Ale dá sa, ak sa dobrovolne pripoistim pred PN, potom by som mal dostať ošetrovné alebo nemocenské.?
    Ano dá sa, ak SP nájde v posledných 24 mesiacoch 270 dní poistenia. Vtedy budeš mať nárok na PN.

    No a čo čakáš? Ved PN je náhrada mzdy, ak nerobíš tak TI nemá čo nahrádzať. Na tom je postavený tento zákon.

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    mrstevo Pozri príspevok
    Takže ak by som nemal DNP, tak by som nedostal nič? fuua. Vďaka za informacie..
    ak by si nemal DNP, tak normalne budeš poberať dalej podporu aj počas PN. Len počas "poberania" nemocenského, ošetrovného alebo materského alebo rodičovského príspevku ti pozastavia vyplácanie podpory. T.j. samotná PN nestačí na pozastavenie podpory, ide o to, či ti sú "vyplácané" nemoc.dávky zo soc.postovne alebo rodič.príspevok z UPSVaR.

    mrstevo je offline (nepripojený) mrstevo

    mrstevo
    Xanti Pozri príspevok
    Presne tak ako píšeš. Ak by si nemal DNP nedostal by si nič.
    Ale za posledne 2 roky som mal 270 dni poistenia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.