Zavrieť

Porady

colna sprava

prosim vas, nevie mi niekto poslat na stiahnutie ziadost na colnu spravu na predaj alkoholu a cigariet??? dakujem hladala som to tu, ak niekto vie, kde to je napiste mi....janka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    optimistka je offline (nepripojený) optimistka

    optimistka optimistka
    pozri si § 44 zákona o spotrebnej dani z liehu
    ten hovorí o tom, že máš oznamovaciu povinnosť, pokiaľ chceš na daňovom území predávať spotrebiteľské balenie liehu v daňovom voľnom obehu
    sú tam uvedené prílohy k žiadosti ako aj to, aké náležitosti má táto žiadosť obsahovať
    napr. zoznam dodávateľov, odberateľov ...
    taktiež sa na teba vzťahuje povinnosť viesť evidenciu o prijatých a vydaných spotr. baleniach liehu v členení podľa obsahu /litrov/
    a % alkoholu
    k cigaretám sa neviem vyjadriť

    11ariana11 je offline (nepripojený) 11ariana11

    11ariana11
    Zmena zákona o spotrebnej dani z liehu

    Neviem či ste postrehli, ale od 1.3.2009 nadobudla účinnosť zmena zákona o spotrebnej dani z liehu č. 105/2004
    Citát:
    Vypustením odsekov 18 a 19 v paragrafe 44 (zrušením oznamovacích povinností) dochádza k odbremeneniu malých a stredných podnikateľov. Držitelia povolenia na predaj, ktorí predávajú spotrebiteľské balenie liehu v daňovom voľnom obehu už nebudú povinní mesačne predkladať colnému úradu oznámenia o množstve prijatého a vydaného liehu a stave zásob liehu v spotrebiteľskom balení. Naďalej však budú mať povinnosť viesť evidenciu podľa § 44 ods. 12 zákona č. 105/2004 Z. z..

    janulka2107 je offline (nepripojený) janulka2107

    som vydata mam tri deti janulka2107
    11ariana11 Pozri príspevok
    Zmena zákona o spotrebnej dani z liehu

    Neviem či ste postrehli, ale od 1.3.2009 nadobudla účinnosť zmena zákona o spotrebnej dani z liehu č. 105/2004
    Citát:
    Vypustením odsekov 18 a 19 v paragrafe 44 (zrušením oznamovacích povinností) dochádza k odbremeneniu malých a stredných podnikateľov. Držitelia povolenia na predaj, ktorí predávajú spotrebiteľské balenie liehu v daňovom voľnom obehu už nebudú povinní mesačne predkladať colnému úradu oznámenia o množstve prijatého a vydaného liehu a stave zásob liehu v spotrebiteľskom balení. Naďalej však budú mať povinnosť viesť evidenciu podľa § 44 ods. 12 zákona č. 105/2004 Z. z..
    viem prave som to citala........

    janulka2107 je offline (nepripojený) janulka2107

    som vydata mam tri deti janulka2107
    ziadost som si stiahla dakujem a tu druhu stranku mi nejde otvorit ale aj tak ste mi pomohli. pekny den prajem

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    janulka2107 Pozri príspevok
    ziadost som si stiahla dakujem a tu druhu stranku mi nejde otvorit ale aj tak ste mi pomohli. pekny den prajem
    skúšaj viackrát, možno sa podarí. Nájdeš tam aj prílohy, ktoré potrebuješ k uvedenej žiadosti. ...

    - výpis zo živnostenského registra nie starší ako 30 dní alebo jeho osvedčená kópia
    (rozumie sa tým doklad nie starší ako 30 dní a nie dátum osvedčenia jeho kópie),
    - zoznam dodávateľov spotrebiteľského balenia liehu s uvedením ich identifikačných údajov
    (obchodné meno, sídlo alebo trvalý pobyt, IČO, DIČ),
    - zoznam odberateľov spotrebiteľského balenia liehu s uvedením ich identifikačných údajov s výnimkou odberateľov spotrebiteľského balenia liehu, ktorými sú koneční spotrebitelia
    (obchodné meno, sídlo alebo trvalý pobyt, IČO, DIČ),
    - výpis z registra trestov žiadateľa alebo jeho zodpovedného zástupcu; výpis z registra trestov nesmie byť starší ako 30 dní,
    Naposledy upravil veronikasad : 02.06.09 at 15:28

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    janulka2107 Pozri príspevok
    prosim vas nemate este aj ziadost na predaj cigariet??
    janulka, pokial ide o predaj cigariet v maloobchode, žiadnu žiadosť nepotrebuješ ...

    janulka2107 je offline (nepripojený) janulka2107

    som vydata mam tri deti janulka2107
    veronikasad Pozri príspevok
    janulka, pokial ide o predaj cigariet v maloobchode, žiadnu žiadosť nepotrebuješ ...
    dakujem velmi pekne velmi ste mi pomohli...pekny vecer

    11ariana11 je offline (nepripojený) 11ariana11

    11ariana11
    Vie mi niekto poradit, co presne sa na mna vztahuje pri otvoreni kaviarne, co sa tyka colnej spravy a predaja alkoholu ??? dakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.