Zavrieť

Porady

Zateplenie stropu

Caute poradaci,

Chcel by som vas velmi pekne poprosit o radu ako presne postupovat pri zatepleni stropu.
Ide o panelakovy byt na najvyzsom poschodi, strecha bola vlani robena spolu so zateplenim obvodovych stien a vymenou okien.Pocul som, ze ak sa zatepluje strop pod nevykurovanou plochou, izolacia by mala byt 18cm hruba.Ale neviem aku izolaciu pouzit a uz vobec neviem aky je postup prace.Ak by sa dalo radsej by som to skusil svojpomocne, aby som usetril nejaku tu korunu (teda euro), hoci neviem kolko by to stalo u nejakej firmy. Bolo by to cca 30m stvorcovych.

Za vase rady a navrhy vam vsetkym vopred velmi pekne dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    Zdravím a prajem veľa úspechov: môžete použiť znížený sadrokartónový podhľad s dvojitou kovovou konštrukciou, vložením minerálnej vlny a nalepením parozábrany-náročné pre laika, nebezpečenstvo zlého napojenia parozábrany, samotný podhľad bez dobrej teoretickej prípravy a základných remeselných zručností je riziko. Hrúbku podhľadu Vám obmedzuje horné ostenie okna. Jednoduchšie je nalepiť polystyrén, ale POZOR! pôvodnú omietku osekať a rozličnými hrúbkami izolantu postupne vyrovnať príp. nerovnosti a veľké odchýlky z vodováhy. Tento typ podhľadu je však rýchlo znehodnotený aj pri malom ( nedajbože) požiari, dokonca je nebezpečný.Existuje ešte jedna možnosť Ytong Multipor.( na www. ytong.sk)
    Nehorľavý, paropriepustný a ľahké spracovanie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.