Zavrieť

Porady

SZCO a pracovna pohotovost

Dobry den,

som zivnostnik a v ramci optimalizacie dani a odvodov rozmyslam ci by som si nemohol dat cas mojich prijmov do "pracovnej pohotovosti".

pracujem v oblasti IT supportu, a vpodstate som v pohotovsti stale. ak padne niekde nejaky server alebo sa vymiena nejaky hardver tak v pripade komplikacii ma mozu zavolat, pripojim sa k serveru a pracujem. Je teda vporiadku ak si dam hodiny cez vikend do pracovnej pohotovosti? Je pre to potrebne urobit nejake papierovacky navyse?

vrela vdaka za kazdu odpoved
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    erik80 Pozri príspevok
    Dobry den,

    som zivnostnik a v ramci optimalizacie dani a odvodov rozmyslam ci by som si nemohol dat cas mojich prijmov do "pracovnej pohotovosti".

    pracujem v oblasti IT supportu, a vpodstate som v pohotovsti stale. ak padne niekde nejaky server alebo sa vymiena nejaky hardver tak v pripade komplikacii ma mozu zavolat, pripojim sa k serveru a pracujem. Je teda vporiadku ak si dam hodiny cez vikend do pracovnej pohotovosti? Je pre to potrebne urobit nejake papierovacky navyse?

    vrela vdaka za kazdu odpoved
    Nie si zamestnancom, tak aká pracovná pohotovosť?

    erik80 je offline (nepripojený) erik80

    erik80
    ok, zrejme nieco take zakon nepozna (preto som asi o tom nevedel nic vygooglit).
    z logiky veci vsak je to to iste. nepracujem, cakam pri PC, ak sa nieco stane, zasahujem.
    dakujem

    kn-alka je teraz online kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    pre SZČO neexistuje taký pojem že: pracovný čas. Živnostníkom si 24 hodín denne, 7 dní v týždni.
    Žiaľ nikoho nikde nezaujíma, koľko živnostník pracuje, či vôbec spí alebo sa naje.

    SZCO a pracovna pohotovost

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.