Zavrieť

Porady

Ako sa vam paci euro?

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Teraz pozeram na temy minuleho roka a niekedy sa musim zasmiat, co vsetko sme predpokladali a chvalabohu sa to nesplnilo v suvislosti s nasou novou menou a tak ma napadlo sa vas opytat, ako sa vam paci euro?
Usporiadat
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Mince sa mi páčia z hľadiska zberateľského - pozerám si ich zadnú stranu, skúmam, z ktorého štátu pochádzajú, no ako užívateľovi pri platbe sa mi vôbec nepáčia, lebo mám plnú a veľmi ťažkú peňaženku (ešte šťastie, že jestvujú kreditky).
No túto otázku by si nám - účtovníkom - mala položiť tak o 3-4 týždne, keď sa budeme "trápiť" so závierkami v korunách, no reál už budeme účtovať v eurách.
Hotová schizofrénia.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
No neviem, kto je na tom horsie, predstav si nove peniaze, stare peniaze, listky a teraz vsetko na euro, ked sa konecne dopracujes k nejakemu vysledku, v hlave, na kase, na normalnej kalkulacke, na eurokalkulacke, na prstoch tak ti zakaznik hodi za hrst nejakeho srotu, co sa podoba na cokoladove dukaty a vraj vyberte si, no a ked nechces vyzerat ako zlodej, tak mu trpezlivo vysvetli, ako si prisla k vysledku a co to ma vlastne za peniaze a ako ich rozozna, ale napriek vsetkemu sa mi zacinaju pacit porovnania cien v okolitych statoch a zistenie, ake my mame ceny vysoke, dufam, ze to prispeje k ich znizeniu.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Pokladníčkam v týchto dňoch nezávidím ... dnes som sa odvážila po prvýkrát na euronákup, našťastie málo ľudí pri pokladni (vysoký dátum pred výplatami), pokladníčka sa práve "hrabala" medzi mincami a žetónmi, ktoré jej vysypala kupujúca predomnou.
Pani pokladníčka očividne pookriala, keď na otázku - ako budem platiť - som odpovedala: kartou.
Ale nebojme sa - ešte týždeň budeme platiť duálne, potom sa to nejako utrasie. Čo myslíš?
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Jasne, je to len o cviku, Slovaci su mudri, bude to OK.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Ked to zvladli Taliani, Francuzi, Rakusania a ini, zvladneme to aj my. Oni platili vsade v zahranici svojou menou, kdezto my vzdy cudzou. A poradili sme si.
0 0
michelle84 michelle84

michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

Myslím, že si zvykneme rýchlo, veď sme aj nútení, napr. už v obchode. A inak eurá sú dosť ťažké. Mám aj europeňaženku a mám problém ju zavrieť, taká je tučná od tých drobniakov, ktoré ale majú hodnotu.
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

EU je dosť skosnatená. Prejavuje sa to aj na minciach. My sme už dávnejšie zrušili haliere a vôbec nám nechýbali. Aj 50-tniky boli podľa mňa zbytočné.
1 a 2 cenťáky detto. Načo je to dobré?! Hodnotu to má zrejme nižšiu ako je výrobná cena a kúpiť sa za to nič nedá.

Náš systém s haliermi, ktorý sme mali, môžeme kľudne odporúčať EU!!
0 0
michelle84 michelle84

michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

Tiež nechápem, prečo sú 1 a 2 centy. Neviem, či aj ostatné krajiny používajú tieto centíky, lebo v praxi som sa s nimi nestretla. Myslím, že ten 1 cent sa počase hádam zruší. Je najmenší a takmer ho ani nevidieť
0 0
Ingrid Ondruskova Ingrid Ondruskova

Ingrid Ondruskova je offline (nepripojený) Ingrid Ondruskova

snáď milá osôbka
Stále dookola počúvame, že problémy hlavne s mincami budú mať starší ľudia, tak som sa chcela "priblížiť" a môjmu 66-ročnému otcovi hovorím-s tými EUR peniazmi je to hrozné, nikdy si na to asi nezvyknem a on na to...ja nemám s tým vôbec žiadny problém, ja si to v hlave vynásobím, príp. vydelím a hotovo...
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

Ja som to dnes vyriešila, urobila som tri malé nákupy a všade som platila mincami takže som opäť ľahká.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Maruška54 Pozri príspevok
Ja som to dnes vyriešila, urobila som tri malé nákupy a všade som platila mincami takže som opäť ľahká.
... že ľahká
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
....čo je to minca? platím kartou...je to rýchlejšie
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
No vo vacsich mestach je to najlepsie, na dedine sa budeme obhadzovat tymi drobnymi.
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
tetrisss Pozri príspevok
No vo vacsich mestach je to najlepsie, na dedine sa budeme obhadzovat tymi drobnymi.
aj na to je riešenie
0 0
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

ekopo Pozri príspevok
....čo je to minca? platím kartou...je to rýchlejšie
Je pravda, že platba kartou je rýchla a najlepší spôsob tam, kde sa dá. Ale napríklad v bratislavskej tržnici mi nepomôže. Ale bola som milo prekvapená, že keď som tam nakupovala, tak tie panie, ktoré tam predávajú, nemali najmenší problém s počítaním, ani prepočítaním. A čo sa týka drobných, tak tak ako ich dostávam, tak nimi aj platím a peňaženka je ľahká, aspoň zatiaľ.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Jediný problém mám porovnať ceny, bola som zvyknutá na to, že som vedela, čo sa oplatí a čo nie, prepočítavať sa mi nechce, zatial nakupujem opatrne, tie jednocentovky, to fakt nemusím...
... ale som rada, že my delíme len tisícky,stovky a desiatky, to musela byť sranda v Taliansku s milionmi lír.Líra končila pri kurze 1936,27 za euro...no to by som bola z toho ozaj jeleň
Naposledy upravil Halli : 10.01.09 at 16:17 Dôvod: pridané tisicky :)
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Pravdepodobne budeme viac využívať platenie kartami a aj väčšina obchodov tento spôsob platenia svojim zákazníkom umožní.
Na západe je bežné, že zväčša ľudia takto platia a nenosia pri sebe veľkú hotovosť.

Takže vreckoví zlodeji traste sa! Bez pinu na karte si neprídete na veľa, tak vám treba.
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Esteze vacsina sikovnych slovakov nosi pin rovno v penazenke
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

tetrisss Pozri príspevok
Esteze vacsina sikovnych slovakov nosi pin rovno v penazenke
Ja nenosím ani kartu Takže majú dvojnásobnú smolu.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

tetrisss Pozri príspevok
Esteze vacsina sikovnych slovakov nosi pin rovno v penazenke
mali by si ho aspoň vydeliť 30,126 a tak si ho zapísať

ja mám 65,259244 čiže 65,26.... ale podľa socialnej poistovne 65,25
Naposledy upravil Halli : 10.01.09 at 16:32
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať