Zavrieť

Porady

euro

čavte poradaci!
Mam otvoreny obchod z roz.tovarom a minule prišiel ku mne chlapiť že chce jedny zapalky.....ale evidentne chcel len rozmeniť 500€-ku
Povedal som mu že 500€ nevidam.Niekde som čital ale teraz už neviem kde že ak takyto pripad nastane obchodnik nieje povinny vydať zakaznikovy.Alebo sa mylim?
Je to podložene nejakym zákonom?
dik za info.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Nepoznám odpoveď, ale celkom rada by som sa toho zápalkového opýtala, kde má "zašitú" tlačiareň

    warrior je offline (nepripojený) warrior

    warrior
    toto je zaujímavé, aj mňa by to zaujímalo, pretože mam tiež obchod a stala sa mi podobná vec....samozrejme, nevydal som ....

    andreaS je offline (nepripojený) andreaS

    andreaS
    http://www.porada.sk/archive/index.php/t-95833.html

    tu som o tom nieco nasla... zbezne som mrkla odpovede, no skor sa tam hovori o vydavani v prechodnom obdobi 1.1.-16.1.2009 ...

    brato je offline (nepripojený) brato

    brato
    andreaS Pozri príspevok
    http://www.porada.sk/archive/index.php/t-95833.html

    tu som o tom nieco nasla... zbezne som mrkla odpovede, no skor sa tam hovori o vydavani v prechodnom obdobi 1.1.-16.1.2009 ...

    dik
    za info

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Je to obmedzené .A v tom ,že ste ho odmietli máte oporu v zákone.Nepamätám si to presne ale tuším môžete odmietnuť keď hodnota nákupu neprevyšuje 10% hodnoty bankovky.V niektorých obchodoch tuším Kaufland to majú pri pokladniach vyvesené aj z odkazom na príslušný zákon.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Ak si sám v predajni, tak by možno stálo za úvahu zobrať tých 500 € a ísť to rozmeniť do banky a vrátiť sa poriadne neskoro. Na dvere dať tabuľku "Prídem hneď".

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    pátram, ale zatiaľ som našla toto:

    Pri peňažných platbách v hotovosti je v Slovenskej republike zakázané bez zákonného dôvodu odmietnuť prijatie zákonných platidiel," odpovedala nám Jana Kováčová, hovorkyňa NBS. "Právnické a fyzické osoby v SR sú pri peňažných platbách vykonávaných odo dňa zavedenia eura povinné prijímať zákonné platidlá.

    Podľa osobitného predpisu v eurozóne: Nariadenie Rady ES 974/98 z 3. mája 1998: Subjekt je povinný prijímať všetky mince vrátane najmenších. Jediné zákonné obmedzenie sa môže týkať prípadu, ak by pri jednej platbe išlo o viac ako 50 kusov eurových mincí, takúto platbu osoba nie je povinná prijať.

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    brato Pozri príspevok
    No nič sa neda robiť, len dufam že takychto zakaznikov nebude veľa.
    Ak by išlo iba o tie zápalky, určite by som mu ich darovala ))

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Dáša_ Pozri príspevok
    Ak by išlo iba o tie zápalky, určite by som mu ich darovala ))
    I tak še da. Ale myslím si, že mu nešlo o zápalky. Čo keď bude chcieť ďalšie zápalky kúpiť? Alebo zapaľovač? To by ti mohol takto postupne vykúpiť (zadarmo) celý obchod.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.