Zavrieť

Porady

OMEGA-nechceme tento rok odpisovať DHM

DObrý deň,
chcem Vás poprosiť o pomoc-
ako v oMEGE zaznačíte,keď v r.2007 nechcete odpisovať konkrétny dlhodobý majetok?
Ďakujem moc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

    KvetkaK
    V evidencii dlhodobého majetku pri daňových odpisoch je možnosť "tento rok neodpisovať".
    KvetkaK Pozri príspevok
    V evidencii dlhodobého majetku pri daňových odpisoch je možnosť "tento rok neodpisovať".
    ďakujem kvetka
    a účtovné odpisy musím urobiť?

    jess je offline (nepripojený) jess

    žienka jess
    ...ja len doplním, že pri lizingovom majetku sa účtovné odpisy nedajú prerušiť...dá sa len to, že sa daňové neuplatnia ...

    LubenaK je offline (nepripojený) LubenaK

    LubenaK
    Účtovné odpisy sa musia urobiť a potom je tam rozdiel medzi účtovnými a daňovými odpismi, ktorý vstupuje ako pripočítateľná položka k daňovému základu.
    LubenaK Pozri príspevok
    Účtovné odpisy sa musia urobiť a potom je tam rozdiel medzi účtovnými a daňovými odpismi, ktorý vstupuje ako pripočítateľná položka k daňovému základu.
    mne tie účtovné odpisy nejdú začiarknuť krížikom tak ako keď si dám vypočítať daňové odpisy
    takže som ich minulý rok robila podobne
    máte aj Vy niekto taký problém alebo robím niečo zle?

    hm.. takže keď v r.2007 neodpisujem
    účtovať musím odpisy 551/082-551 ako pripočitateľnú položku správne?

    ďakujem moc

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    Zuzana Boháčová Pozri príspevok
    mne tie účtovné odpisy nejdú začiarknuť krížikom tak ako keď si dám vypočítať daňové odpisy
    takže som ich minulý rok robila podobne
    máte aj Vy niekto taký problém alebo robím niečo zle?

    hm.. takže keď v r.2007 neodpisujem
    účtovať musím odpisy 551/082-551 ako pripočitateľnú položku správne?

    ďakujem moc
    neviem či si to pochopila správne, ,účtovné odpisy sú preto účtovné, že ich zaúčtuješ, či si ich chceš uplatniť aj daňovo sa prejaví nie v účtovníctve, ale v Daňovom priznaní - rozdiel medzi účtovnými a daňovými v tvojom prípade pripočítateľná položka.
    pozri tu sme také riešili:

    http://www.porada.sk/597565-post4.html

    tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

    tibor1000
    Dobrý deň,prosím Vás,neviem aké máte skúsenosti s OMEGOU, ale ja som začiarkol "tento rok neuplatňovať daňové odpisy" - daňových odpisoch
    a v účtovných odpisoch (UO=DO s prerusenim)
    a ked si dam vytlacit uctovne odpisy podrobne, VOBEC VOBEC nemam uctovne odpisy zauctovane..
    tak neviem treba ich douctovat rucne? ake s tym mate prosim Vas v OMEGE skusenosti..
    vopred moc dakujem

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    tibor1000 Pozri príspevok
    Dobrý deň,prosím Vás,neviem aké máte skúsenosti s OMEGOU, ale ja som začiarkol "tento rok neuplatňovať daňové odpisy" - daňových odpisoch
    a v účtovných odpisoch (UO=DO s prerusenim)
    a ked si dam vytlacit uctovne odpisy podrobne, VOBEC VOBEC nemam uctovne odpisy zauctovane..
    tak neviem treba ich douctovat rucne? ake s tym mate prosim Vas v OMEGE skusenosti..
    vopred moc dakujem

    treba si spraviť uzávierku dlhodobého majetku - a SW sám zaúčtuje odpisy kuk na link - všetko k OMEGE : http://www.porada.sk/t1362-omega-zac...ml#post2009711

    tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

    tibor1000
    sway Pozri príspevok
    treba si spraviť uzávierku dlhodobého majetku - a SW sám zaúčtuje odpisy kuk na link - všetko k OMEGE : http://www.porada.sk/t1362-omega-zac...ml#post2009711
    práveže mám uz uzávierku,a vobec sa to tam neprejavilo dokelu

    tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

    tibor1000
    Dobrý den prajem
    no čiastočne som už tento problém vyriešil:
    v účtovných odpisoch som mal začiarknuté UO=DO s prerušením
    musel som odkliknut s prerušením
    teraz mi účtovné odpisy síce uvádza ale myslím že zle:
    program mi napíše iba 11 prvých odpisov (1-11/2011) a 12/2011 odmínusuje prých 11 odpisov
    teda napr. je mesačný odpis 50 Eur
    takže 1/2011 50 €, 2/2011 50 € atd.. a 12/2011 -550 € !!!!
    myslíte že to takto môže byť??
    podla mna by správne mali byť všetky účtovné odpisy rovnaké,teda aj v 12/2011 50 €

    nestretli ste sa niekto s niečim podobnym v omege?
    či to už natvrdo opraviť ručne alebo čo,fakt neviem

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Účtovné odpisy nemusia byť v každom mesiaci rovnaké. Malo by to byť v stanovené odpisovom pláne.
    A ak nechceš účtovať o účtovných odpisoch, tak jediná cesta je vyradiť ten dlhodobý majetok. Najlepšie predajom.

    tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

    tibor1000
    marjankaj Pozri príspevok
    Účtovné odpisy nemusia byť v každom mesiaci rovnaké. Malo by to byť v stanovené odpisovom pláne.
    A ak nechceš účtovať o účtovných odpisoch, tak jediná cesta je vyradiť ten dlhodobý majetok. Najlepšie predajom.
    joj vyradiť ho určite nechceme jedná sa hlavne o budovu (20 rokov ospisovania),a pripojky vody plynu atd
    len v r.2011 nam vychadza velka strata preto nechceme učtovať
    my mame stanovene rovnake mesačne odpisy,vacsinou len posledny decembrovy byva o nejake centy rozdielny
    toto bude podla mna chyba v programe,že?
    ved ked učtovne ho mesačne odpisujeme (bez ohladu že daňovo ho v r. 2011 neodpisujeme), tak by mal byť mesačný odpis každý mesiac,a nie v decembri mínusový
    no hrôza..

    tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

    tibor1000
    tibor1000 Pozri príspevok
    joj vyradiť ho určite nechceme jedná sa hlavne o budovu (20 rokov ospisovania),a pripojky vody plynu atd
    len v r.2011 nam vychadza velka strata preto nechceme učtovať
    my mame stanovene rovnake mesačne odpisy,vacsinou len posledny decembrovy byva o nejake centy rozdielny
    toto bude podla mna chyba v programe,že?
    ved ked učtovne ho mesačne odpisujeme (bez ohladu že daňovo ho v r. 2011 neodpisujeme), tak by mal byť mesačný odpis každý mesiac,a nie v decembri mínusový
    no hrôza..
    posúvam PROSíííím

    janka67 je offline (nepripojený) janka67

    janka67
    tibor1000 Pozri príspevok
    posúvam PROSíííím
    ja to mám nastavené nasledovne:
    dlhodobý majetok - účtovné odpisy ÚO = DO s posunom
    daňové odpisy - mám označenú voľbu x prerušiť v aktuálnom roku

    účtovné odpisy mám vypočítané správne, rovnaké čiastky 1 -12/2011
    daňové odpisy 0
    a mám ich správne prenesené do DP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.