Zavrieť

Porady

potvrdenie o zdanitelnej mzde

musim poslat potvrdenie o zdanitelnej mzde aj tomu, kto mal prijem, uplatnil si odpocet, ale neplatil ziadnu dan???? jedna sa hlavne o dohodarov.
Usporiadat
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

fialka m
musim poslat potvrdenie o zdanitelnej mzde aj tomu, kto mal prijem, uplatnil si odpocet, ale neplatil ziadnu dan???? jedna sa hlavne o dohodarov.
Potvrdenie o príjme pošleš maximálne do 10.marca každému zamestnancovi ktorý mal u Vás zdaniteľný príjem
0 0
Janca Janca

Janca je offline (nepripojený) Janca

Áno, musíš poslať.
0 0
domi2 domi2

domi2 je offline (nepripojený) domi2

učtOVNíčKA
Potvrdenie o zdaniteľnej mzde músíš vystaviť všetkým zamestnancom aj tým ktorým robíš ročné zúčtovanie dane
0 0
kubranka kubranka

kubranka je offline (nepripojený) kubranka

Poprosím Vás o radu pri vypĺňaní "Potvrdenia o zdaniteľnej mzde..." za zamestnankyňu, ktorá bola u zamestnávateľa zamestnaná celý rok 2006, pričom do 20. apríla pracovala, potom bola až do 3.11. PN, od 4.11. čerpala dovolenku a 2.12. nastúpila na materskú dovolenku. Neviem čo mám uviesť do riadku 02 - Zúčtované a vyplatené za mesiace - či uviesť všetky mesiace v roku alebo len tie, v ktorých sme vyplácali mzdu. A druhý problém mám s riadkom 06 - Nezdaniteľná časť na daňovníka - či uviesť čiastku za celý rok alebo len za mesiace, kedy sme počítali preddavky na DzP zo ZČ. Prosím, poraďte.
0 0
Uľa Uľa

Uľa je offline (nepripojený) Uľa

Mám jedného zamestanca, ktorý mal len dohody o vykonaní práce, tak on bude mať v potvrdení vyplnené len riadky 2, 12 a 14?
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

Uľa
Mám jedného zamestanca, ktorý mal len dohody o vykonaní práce, tak on bude mať v potvrdení vyplnené len riadky 2, 12 a 14?
Ak mal príjmy zdanené zrážkovou daňou, tak potom len riadky 12 a 14.
0 0
kubranka kubranka

kubranka je offline (nepripojený) kubranka

kubranka
Poprosím Vás o radu pri vypĺňaní "Potvrdenia o zdaniteľnej mzde..." za zamestnankyňu, ktorá bola u zamestnávateľa zamestnaná celý rok 2006, pričom do 20. apríla pracovala, potom bola až do 3.11. PN, od 4.11. čerpala dovolenku a 2.12. nastúpila na materskú dovolenku. Neviem čo mám uviesť do riadku 02 - Zúčtované a vyplatené za mesiace - či uviesť všetky mesiace v roku alebo len tie, v ktorých sme vyplácali mzdu. A druhý problém mám s riadkom 06 - Nezdaniteľná časť na daňovníka - či uviesť čiastku za celý rok alebo len za mesiace, kedy sme počítali preddavky na DzP zo ZČ. Prosím, poraďte.
Vedel by mi niekto poradiť, prosím?
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

kubranka
Poprosím Vás o radu pri vypĺňaní "Potvrdenia o zdaniteľnej mzde..." za zamestnankyňu, ktorá bola u zamestnávateľa zamestnaná celý rok 2006, pričom do 20. apríla pracovala, potom bola až do 3.11. PN, od 4.11. čerpala dovolenku a 2.12. nastúpila na materskú dovolenku. Neviem čo mám uviesť do riadku 02 - Zúčtované a vyplatené za mesiace - či uviesť všetky mesiace v roku alebo len tie, v ktorých sme vyplácali mzdu. A druhý problém mám s riadkom 06 - Nezdaniteľná časť na daňovníka - či uviesť čiastku za celý rok alebo len za mesiace, kedy sme počítali preddavky na DzP zo ZČ. Prosím, poraďte.
Pokiaľ bola zamestnaná u Vás celý rok tak potvrdenie je za celý rok.
Nezdaniteľnú časť jej treba uviesť v takej výške ako ste uplatnili
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
jankasm
Ak mal príjmy zdanené zrážkovou daňou, tak potom len riadky 12 a 14.
Takže ak boli príjmy zdanené len zrážkovou daňou nevypisujem riadky 1 - 6?
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Janka6685
Takže ak boli príjmy zdanené len zrážkovou daňou nevypisujem riadky 1 - 6?
Tu máš odpoveď http://www.porada.sk/t40650-potvrden...denie+pr%EDjme
0 0
kubranka kubranka

kubranka je offline (nepripojený) kubranka

katkaj
Pokiaľ bola zamestnaná u Vás celý rok tak potvrdenie je za celý rok.
Nezdaniteľnú časť jej treba uviesť v takej výške ako ste uplatnili
Ďakujem a prajem pekný deň.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Ďakujem.
0 0
zuzana s. zuzana s.

zuzana s. je offline (nepripojený) zuzana s.

Dobry den,
mali sme vo firme dohodarov, ktori mali nizsi prijem ako 5000 Sk a nepodpisane vyhlasenie. Vystavila som im potvrdenie, kde je uvedena len prijem, zuctovane v mesiacoch a zrazkova dan. Ako zamestnavatel im nemozem urobit rocne zuctovanie. Mozu si podat danove priznanie sami a vrati sa im dan, ak maly celkovy prijem za rok 2006 len 4800 a dan 912?
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

zuzana s.
Dobry den,
mali sme vo firme dohodarov, ktori mali nizsi prijem ako 5000 Sk a nepodpisane vyhlasenie. Vystavila som im potvrdenie, kde je uvedena len prijem, zuctovane v mesiacoch a zrazkova dan. Ako zamestnavatel im nemozem urobit rocne zuctovanie. Mozu si podat danove priznanie sami a vrati sa im dan, ak maly celkovy prijem za rok 2006 len 4800 a dan 912?
Ak podajú DP, tak im DU zrazenú daň vráti.
0 0
Jankaaa Jankaaa

Jankaaa je offline (nepripojený) Jankaaa

ako je to s r. 12-/potvrdenie o príjme/ úhrn zúčtovaných a vyplatených príjmov zahrňam tam aj príjem za 12 mesiac hoci mzda bola vyplatená až v 1/07? A tiež r.14-úhrn zrážkovej dane- uvediem tam aj ten 12 mesiac?
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Jankaaa
ako je to s r. 12-/potvrdenie o príjme/ úhrn zúčtovaných a vyplatených príjmov zahrňam tam aj príjem za 12 mesiac hoci mzda bola vyplatená až v 1/07? A tiež r.14-úhrn zrážkovej dane- uvediem tam aj ten 12 mesiac?
Do potvrdenia o príjme sa dáva príjem ktorý je vyplatený do 31.1.2007. Takže aj príjem za 12/06
0 0
jolika jolika

jolika je offline (nepripojený) jolika

bosorka
nie je to tak s potvrdeniami o príjme za dohodárov, že posielam len tomu kto si pošle písomne žiadosť ?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

jolika
nie je to tak s potvrdeniami o príjme za dohodárov, že posielam len tomu kto si pošle písomne žiadosť ?
Nie, každému bez požiadania sme povinní vydať potvrdenie.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Tweety
Nie, každému bez požiadania sme povinní vydať potvrdenie.
Len doplním že maximálne do 10. marca
0 0
fialka m fialka m

fialka m je offline (nepripojený) fialka m

este podotazka, prave dnes sa mi vratili nejake potvrdenia, ze ich neprevzdali, to si zalozim. Bude to stacit danovej kontrole?

dakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať