Zavrieť

Porady

vyplata mzdy

poradí mi niekto, za mesiac Júl som dostal časť mzdy 25.8.2008 výplatný termín máme posledný deň v mesiaci druhú časť výplaty nám zamestnávateľ ešte nevyplatil, že nemá peniaze ako mám postupovať ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    logaritmus Pozri príspevok
    poradí mi niekto, za mesiac Júl som dostal časť mzdy 25.8.2008 výplatný termín máme posledný deň v mesiaci druhú časť výplaty nám zamestnávateľ ešte nevyplatil, že nemá peniaze ako mám postupovať ?
    Ak do 15.9. nedostaneš zbytok nezaplatenej mzdy, môžeš okamžite skončiť PP podľa § 69 ZP odst. 1., písm.b.

    Llívia je offline (nepripojený) Llívia

    Llívia
    Tiež môže podať trestné oznámenie, lebo nevyplatenie mzdy alebo jej časti je trestný čin a môžeš sa ešte obrátiť na inšpektorát práce.
    pri skončení pracovného pomeru dostanem zvyšok mzdy a mám ešte nevyplatené nadčasy čo s tým

    luigi72 je offline (nepripojený) luigi72

    luigi72
    Tweety Pozri príspevok
    Ak do 15.9. nedostaneš zbytok nezaplatenej mzdy, môžeš okamžite skončiť PP podľa § 69 ZP odst. 1., písm.b.
    Doplním:
    Do pozornosti dávam aj § 69 ZP odst. 3., podľa ktorého výpoveď z dôvodu nevyplatenia mzdy môže podať len do 14.10.2008 a § 70 ZP, podľa ktorého (okrem iného) musí skutkovo vymedziť dôvod výpovede tak, aby ho nebolo možné zameniť s iným dôvodom.

    Po skončení PP zamestnávateľ by mal vyplatiť nevyplatenú mzdu a podľa § 69 ZP odst. 4. má zamestnanec nárok aj na náhradu mzdy.
    Vo väčšine prípadov to treba riešiť súdnou cestou, hlavne vtedy, ak má zamestnávateľ finančné problémy.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.