Zavrieť

Porady

minimalizovanie odvodov spoločníka s.r.o.

Dobrý deň,

vedeli by ste mi potvrdiť nasledovné. Jediný spoločník a zároveň konateľ spoločnosti, momentálne aj jej zamestnanec, ktorý sa rozhodol minimalizovať svoje odvodové zaťaženie si dá výpoveď z pracovno právneho vzťahu ku 30/6. Následne od 1/7 si urobí bezodplatnú zmluvu o výkone funkcie. Zároveň sa prihlási do ZP ako samoplatiteľ, kde bude platiť minimálny odvod a odhlási sa zo SP. Môže to takto byť, resp. existuje ešte výhodnejší spôsob? Ďakujem.
Usporiadat
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
upraviť pracovný úväzok za 1-2-3-4-5 hod. mesačne/týždenne, tomu alikvotnú mzdu, napr. 10-20-30.... EUR mesačne a platiť z tejto sumy kompletné odvody.
1 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
Dat si odmenu konatela napr.30 eur mesacne. Z toho odvody do zp su 1,20 a do sp 2,82 eur.
0 0
joseph78 joseph78

joseph78 je offline (nepripojený) joseph78

Ďakujem za odpovede. Doteraz som si myslel, že sa musí vždy platiť minimálna výška odvodu (t.j. z minimálneho vymeriavacieho základu, ktorá sa počíta % z priemernej mzdy v SR), i keď je príjem napr. 10€. Vedeli by ste mi ešte toto ozrejmiť, predpokladám, že to súvisí so špecifickým postavením konateľa(ktorý nie je súčasne zamestnancom)? Ďakujem Vám za pomoc.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
vychádza sa z minimálnej mzdy, ale štandardne sa robí 40 hod týždenne.
ked skrátiš úväzok na polovicu, vyplácaš aj polovicu minimálnej mzdy, ked na 1/4, tak 1/4 z minimálnej mzdy.
Minimálne mzdové nároky sú dodržané.
Odvody zodpovedajú vyplatenej mzde.
ak konateľ bude robiť hodinu týždenne za 10 EUR, to je akoby za týžden=40 hod. dostal 400EUR, za mesiac 1600 EUR.
To je viac ako minimálna mzda, nie? dokonca je to viac ako priemerná, ozaj slušná mzda, nie?
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Všetci "moji" konatelia robia za 20 € mesačne.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

zk24 Pozri príspevok
Všetci "moji" konatelia robia za 20 € mesačne.
Zuzka a z čoho žijú, keď konatelia "jednoosoboviek" nechcú platiť ani dane a teda nemajú aký zisk deliť ?
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

...... a aj preto je slovensko tam kde je.....
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Nandrolon Pozri príspevok
...... a aj preto je slovensko tam kde je.....
Súhlasím a nechcela by som takú jednoosobovku účtovať ...
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

veronikasad Pozri príspevok
Zuzka a z čoho žijú, keď konatelia "jednoosoboviek" nechcú platiť ani dane a teda nemajú aký zisk deliť ?
No čo ti poviem.... Doteraz žili z vyplatených dividend. Tie teraz podliehaju odvodom.... Tak uvidime.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
zk24 Pozri príspevok
Všetci "moji" konatelia robia za 20 € mesačne.
Ty brďo , ja za 50
0 0
Freddy Freddy

Freddy je offline (nepripojený) Freddy

Nandrolon Pozri príspevok
...... a aj preto je slovensko tam kde je.....
No neviem, neviem, či je tomu naozaj tak.... Ja som doteraz stále platil odvody ako SZČO, boli roky, keď tie platby neboli vôbec malé. A platil som, nešpekuloval, neprerušoval živnosť - lebo som mal pocit, že takto je to správne, keď mám väčší príjem, mám aj vyšší zisk, a z toho tie povinné odvody zaplatím. Ale po tom, čo som dnes čítal, že zvyšujú odvody pre SZČO, menia spôsob výpočtu vymeriavacieho základu, som si povedal dosť. Mesačne zaplatiť skoro 200 EUR a ešte ja budem ten zlý podnikateľ, to nie. Od budúceho roku budem zamestnaný a budem žiť z mesačnej výplaty vo výške 20 EUR. A odvody s radosťou zaplatím. A nech mi nikto nepovie, že kvôli mne je Slovensko tam kde je, tie peniaze si myslím treba hľadať inde... A nie u živnostníkov...
3 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
tvoje rozhodnutie - ale nie je to realizovateľne v rámci SZČO, ale práve v sro - preto sa s obľubou zakladajú.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

ak vyžiješ mesačne z 20 eur, tak si u mňa buď:
1. kúzelník
2. podvodník

PS: hodnotím to tak preto, pretože z 20 eur sa nedá vyžiť... teda aspoň ja nevyžijem ani z 200/mesiac...
PS2: s kľudom angličana by som týmto ľuďom vypočítal dôchodok na 4,7289 eur nech majú radosť. Síce bude niekto hovoriť že budú mať našetrené, no z vlastnej skúsenosti zo svojho okolia vidím že práve títo sa najviac trasú na každé euro zo štátu...
Naposledy upravil Nandrolon : 07.07.12 at 04:51
0 1
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Nandrolon Pozri príspevok
ak vyžiješ mesačne z 20 eur, tak si u mňa buď:
1. kúzelník
2. podvodník

PS: hodnotím to tak preto, pretože z 20 eur sa nedá vyžiť... teda aspoň ja nevyžijem ani z 200/mesiac...
Keď tomu nerozumieš tak nevyskakuj. Žiju z vyplatených a riadne zdanených dividend.
3 1
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Budem si vyskakovať koľko bude chcieť a ty mi do toho kecať nebudeš....
Dividendy plnia v normálnej ekonomike trošku iný účel, ako keď si jednoosobová sro-čka cez ne perie svoj zisk aby sa vyhla odvodom a daniam....
0 2
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

pivko Pozri príspevok
Keď tomu nerozumieš tak nevyskakuj. Žiju z vyplatených a riadne zdanených dividend.
Pivko, "žijú" z peňazí z pokladne s.r.o.-čky, o ktorých si myslia, že sú ich vlastné. Preto som napísala, že takéto s.r.o-čky by som účtovať nechcela. A to nepíšem o množiacich sa dotazoch na porade, ako zaúčtovať súkromné výbery spoločníka či konatela firemnou kartou. (štvrťročné povinné inventarizácie pokladne sú zdrapom papiera) ...

Tie vzájomné neužitočné sú trošku detinské, nemyslíte ?
2 0
Sari Sari

Sari je offline (nepripojený) Sari

Je to možné aj tak, že si konateľ spoločnosti dá odmenu konateľa napr. 50 € a z tej bude odvádzať odvody alebo musí byť zamestnancom na kratší pracovný pomer?
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Sari Pozri príspevok
Je to možné aj tak, že si konateľ spoločnosti dá odmenu konateľa napr. 50 € a z tej bude odvádzať odvody alebo musí byť zamestnancom na kratší pracovný pomer?
Je , ja to tak mám.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
nedá sa zovšeobecňovať, často je sro len bokovka popri inom príjme.
A že naši zákonodarci nesiahli po riešení tohto - povedzme - nešváru, svedčí o tom, že aj im to zrejme vyhovuje.
Jasné, že takto unikajú peniaze, ktoré by plynuli do štátnej kasy, ale ked vidím, kto z daní jednoduchých ľudí najviac profituje a kam všade idú naše peniaze, tak sa vôbec netrápim nad tým, či spoločník žije alebo nežije zo zisku, dividend, či príjmu 20-50 EUR. A kludne také sročky účtujem, prečo nie? Taký spoločník síce "kradne" - ale z vlastnej záhrady, a že sa mu to v budúcnosti odrazí na dôchodkoch, iných podporách, je si vedomý /upozroňujem na to dosť dôsledne/.
5 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
No Fica by mohlo napadnúť zaviesť odvody aj do SP z dividend, tak ako to chcela aj predchádzajúca vláda. Tí sa však nevedeli dohodnúť, ale u Fica toto veľmi nehrozí. A chceli zaviesť aj ročné zúčtovanie sociálneho poistenia.
To by bola iná sranda.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať