Zavrieť

Porady

Vypoved a odstupne platit ci nie?

Dobry den,
Ak ma zamestnanec v prac.zmluve uvedene miesto vykonu prace ale tiez vetu, ze je moznost preradit ho na ktorukolvek prevadzku firmy (v inom meste), tak mam otazku:
1. ma zamestnavatel povinnost, ak s tymto preradenim suhlasi zamestnanec mu nejakym sposobom preplacat cestovne, resp. platit ubytovanie, kedze je to cca 80km daleko?
2. ak nesuhlasi a preradenim , moze mu dat zamestnavatel vypoved a je povinnost dat aj odstupne, alebo staci len vypovedna dvojmesacna lehota a odstupne sa uz vyplatiti nemusi?

dakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    tamca Pozri príspevok
    Dobry den,
    Ak ma zamestnanec v prac.zmluve uvedene miesto vykonu prace ale tiez vetu, ze je moznost preradit ho na ktorukolvek prevadzku firmy (v inom meste), tak mam otazku:
    1. ma zamestnavatel povinnost, ak s tymto preradenim suhlasi zamestnanec mu nejakym sposobom preplacat cestovne, resp. platit ubytovanie, kedze je to cca 80km daleko?
    2. ak nesuhlasi a preradenim , moze mu dat zamestnavatel vypoved a je povinnost dat aj odstupne, alebo staci len vypovedna dvojmesacna lehota a odstupne sa uz vyplatiti nemusi?

    dakujem za radu.
    Tá veta o možnosti preradiť zamestnanca na ktorúkoľvej prevádzku firmy v pracovnej zmluve nemá čo robiť. V pracovnej zmluve sa uvádza len konkrétna prevádzka, v ktorej bude zamestnanec robiť.

    Ak nesúhlasí s preradením, potom sa zrejme pre Vás stane nadbytočným, dáte mu výpoveď podľa § 63, ods.1, písm.b/ ZP s výpovednou dobou a odstupným.

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    tamca Pozri príspevok
    to znamena, ze aj vypovedna, aj odstupne?
    alebo moze byt:
    1. bud dohoda okamzite+odstuple
    2. dvojmesacna vypovedna ale uz bez odstupneho?
    Buď Dohoda, § 60 ZP s výpovedným dôvodom nadbytočnosti, teda
    skončí okamžite + mu vyplatíte odstupné.

    Alebo Výpoveď podľa § 63, ods.1, písm.b/ ZP s dvojmesačnou
    výpovednou dobou + vyplatenie odstupného.

    tamca je offline (nepripojený) tamca

    tamca
    to znamena, ze aj vypovedna, aj odstupne?
    alebo moze byt:
    1. bud dohoda okamzite+odstuple
    2. dvojmesacna vypovedna ale uz bez odstupneho?

    tamca je offline (nepripojený) tamca

    tamca
    aha, takze ten prvy sposob je pre zamestnavatela vyhodnejsi, ale moze sa stata, ze z §60 nebude suhlasit? ma tu moznost nesuhlasit? co potom?

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    tamca Pozri príspevok
    aha, takze ten prvy sposob je pre zamestnavatela vyhodnejsi, ale moze sa stata, ze z §60 nebude suhlasit? ma tu moznost nesuhlasit? co potom?
    Bud sa s nim dohodnete, pripadne mu k dohode navrhnete vyssiie odstupne alebo mu musite dat riadnu vypoved.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    tamca Pozri príspevok
    a este otazka, staci dvojmesacne, alebo vyssie musi byt?
    Podla odpracovanych rokov je zakonne odstupne 2 mesacne, ak zamestnanec bol zamestnany menej ako 5 rokov vo firme a 3 mesacne, ak viac ako 5 rokov.

    gjana je offline (nepripojený) gjana

    gjana
    Prosím Vás, keď sa stane zamestnanec nadbytočným a zamestnávateľ mu chce dať výpoveď podľa § 63, ods.1, písm.b ZP, musí mu ponúknuť predtým nejakú vhodnú prácu? A čo keď žiadnu nemá? Sme malá firma, nič vhodné ani nevhodné sa tu nenájde. Ďakujem.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    gjana Pozri príspevok
    Prosím Vás, keď sa stane zamestnanec nadbytočným a zamestnávateľ mu chce dať výpoveď podľa § 63, ods.1, písm.b ZP, musí mu ponúknuť predtým nejakú vhodnú prácu? A čo keď žiadnu nemá? Sme malá firma, nič vhodné ani nevhodné sa tu nenájde. Ďakujem.
    Ak nemá žiadnu inú prácu, tak logicky nemá čo ponúknuť.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.