Zavrieť

Porady

Nastavenie Reverse Charge

Ako si mám v Money S3 nastaviť v Nastavení účtovného roku, Účtovníctvo Reverse Charge? Aké tam majú byť predkontácie a členenia DPH? Lebo v dokumentácii k SW je to staré a v pôvodných predkontáciach nemám takú skratku ako REVCH...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    Polly404 Pozri príspevok
    Ľudkovia, nikto mi nevie poradiť? Prosím.
    Ja som to robil podľa tohoto článku:

    http://www.money.sk/clanky/556587

    Konkrétne účty 343 - AE si musíš zvoliť podľa svojho rozvrhu.

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    Polly404 Pozri príspevok
    Aké členenie DPH tam treba zadať?
    No veď..neviem akú máš AE pri účte 343... Veď z toho článku je vidieť, že sa DPH preúčtováva cez účet 395.

    VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

    VladoaKatka
    Reverse charge som nastavila presne podľa návodu, ale po zaúčtovaní mám centový rozdiel na strane povinnosť priznať daň (33,40€) a na nároku na odpočet(33.39€).
    Čo s tým?

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    VladoaKatka Pozri príspevok
    Reverse charge som nastavila presne podľa návodu, ale po zaúčtovaní mám centový rozdiel na strane povinnosť priznať daň (33,40€) a na nároku na odpočet(33.39€).
    Čo s tým?
    Mám pocit Katka, že by to malo ísť v tom internom doklade natvrdo opraviť.

    VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

    VladoaKatka
    Martin Mocko Pozri príspevok
    Mám pocit Katka, že by to malo ísť v tom internom doklade natvrdo opraviť.
    Skúšala som, ale ... mi program pridal cent na obe strany.

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    VladoaKatka Pozri príspevok
    Skúšala som, ale ... mi program pridal cent na obe strany.
    Nemám tu momentálne money..prídem domov a pozriem ti to. Ale raz som to uz urcite riesil..

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    Noo..pozeral som to a mne vygeneruje jednu pozíciu, v ktorej je to zaokrúhlenie. Pri vygenerovaní tam bola predkontácia 000/000. Tú som zmenil na 395/395.
    money.jpg  

    VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

    VladoaKatka
    Martin mne negeneruje halierové vyrovnanie, ale skús na mojom príklade spraviť u seba, ako to bude vyzerať.

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    Vyskúšal som to a mne to urobilo tak ako som ti už predtým napísal. Money vytvoril interný doklad, kde je jedna pozícia zaúčtovaná 000000/000000 - suma je práve rozdiel medzi vstupom a výstupom.

    Pozri akú máš verziu Money (pretože predtým v nejakej staršej verzii mi to takto nerobilo a musel som to ručne odúčtovať - aktuálna ver. je 11.042)

    Iba odporúčam - na faktúru i na ID dávaj do hlavičky dokladu kód DPH "Výdaj bez vplyvu na DPH" - ako je v červenom krúžku. Potom ti to korektne započíta do zostavy dokladov a daňového priznania na DPH.

    VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

    VladoaKatka
    Ďakujem Martin, ...mám aktuálnu 11.042 verziu programu, spravila som nový interný doklad, mne program nevytvoril žiadnu pozíciu na vyrovnanie rozdielu, ... tak som zvolila doúčtovať rozdiel ručne a s korekciou dokladu sa mi to už zaúčtovalo správne.

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    VladoaKatka Pozri príspevok
    Ďakujem Martin, ...mám aktuálnu 11.042 verziu programu, spravila som nový interný doklad, mne program nevytvoril žiadnu pozíciu na vyrovnanie rozdielu, ... tak som zvolila doúčtovať rozdiel ručne a s korekciou dokladu sa mi to už zaúčtovalo správne.
    Ešte vieš čo ma napadá...vyskúšaj pozrieť:
    Nástroje - Nastavenie -Účtovný rok - záložka Účtovníctvo
    a vyber dole na karte "Interné doklady". Pozri čo máš nastavené v políčku "Zaokrúhlenie rozpúšťať".

    neznama22 je offline (nepripojený) neznama22

    neznama22
    Ahojte, mala som podobny problem a podarilo sa mi to vyriesit tak, ze priamo na internom doklade (predkontacia pod adresou) das taku istu predkontaciu ako je na polozke (jednu z tych dvoch).
    Vtedy mi zmizla ta halierova predkontacia.

    martina0903 je offline (nepripojený) martina0903

    martina0903
    Ahojte nechcem otvarat novu temu a chcem sa opytat tiez k zahranicnym fa v money tak to dam sem :-)

    Viete mi poradit ako v money spravne zauctujem aj s nastavenim clenenia dph takuto fa:

    ide o sluzbovu PFA z ciech (platca dph), faktura je v eurach aj s dph, je na nej napisane ze :,, osoba povinna priznat a zaplatit dph je ta pre ktoreho sa sluzba uskutocnuje" my sme platca dph

    poradili mi ze to mam spravit tak ze celu sumu s dph dam do riadku 19% ale s 0ovou dph: napr. 117,81....0......117,81 a clenenie dph 07P 00 - vydaje bez vplyvu na dph.

    Kedze som naozaj zaciatocnik aj v programe aj v ucte, viete mi poradit ci je to tak spravne. prikladam aj printscreen
    Naposledy upravil martina0903 : 21.10.09 at 09:54

    Alexa.k je offline (nepripojený) Alexa.k

    Alexa.k
    VladoaKatka Pozri príspevok
    Reverse charge som nastavila presne podľa návodu, ale po zaúčtovaní mám centový rozdiel na strane povinnosť priznať daň (33,40€) a na nároku na odpočet(33.39€).
    Čo s tým?
    Ahoj Katka

    Otvor si korekciu zaklikni - užívateľská korekcia nastavená ... ak máš dobre nastavený účtovný rok ... tak by ti to malo zaokrúhliť správne.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.