Zavrieť

Porady

danovy bonus pri praci na dohodu

dobry den, chcem sa informovat, ci sa prijem z dohody o vykonani prace rata medzi prijmy na posudenie uplatnenia danoveho bonusu.

2 mesiace v roku 2010 som pracovala na zaklade riadnej prac. zmluvy, potom som bola 6 mesiacov evidovana na up a poberala davku v nezamestnanosti a posledne 4 mesiace som bola dobrovolne nezamestnana a pracovala som na zaklade dohody o vykonani prace (bola mi stahovana preddavkova dan zo zakladu nad 335,47€).

taktiez sa chcem spytat, ci sa vyplatene odstupne pocita medzi prijmy na posudenie danoveho bonusu.

dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katka50 je offline (nepripojený) katka50

    katka50
    stanila Pozri príspevok
    dobry den, chcem sa informovat, ci sa prijem z dohody o vykonani prace rata medzi prijmy na posudenie uplatnenia danoveho bonusu.

    2 mesiace v roku 2010 som pracovala na zaklade riadnej prac. zmluvy, potom som bola 6 mesiacov evidovana na up a poberala davku v nezamestnanosti a posledne 4 mesiace som bola dobrovolne nezamestnana a pracovala som na zaklade dohody o vykonani prace (bola mi stahovana preddavkova dan zo zakladu nad 335,47€).

    taktiez sa chcem spytat, ci sa vyplatene odstupne pocita medzi prijmy na posudenie danoveho bonusu.

    dakujem.
    Ak si mala za r. 2010 zdaniteľný príjem minim. vo výške 1846,20 € máš nárok na daňový bonus, ktorý si uplatníš v daňovom priznaní. Aj odstupné - keďže je to zdanit. príjem sa zaratáva pri posúdení nároku na daň. bonus.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    stanila Pozri príspevok
    dakujem, ak sa rata aj odstupne, bude to ok. predsa este otazka - prijem z dohody teda tiez zahrnam do rocneho zuctovania? je to ako prijem zo zavislej cinnosti?
    Odstupne sa rata, neplatili sa z neho odvody, ale dan ano.
    A ano, prijem z dohody zapocitavas.

    stanila je offline (nepripojený) stanila

    stanila
    katka50 Pozri príspevok
    Ak si mala za r. 2010 zdaniteľný príjem minim. vo výške 1846,20 € máš nárok na daňový bonus, ktorý si uplatníš v daňovom priznaní. Aj odstupné - keďže je to zdanit. príjem sa zaratáva pri posúdení nároku na daň. bonus.

    dakujem, ak sa rata aj odstupne, bude to ok. predsa este otazka - prijem z dohody teda tiez zahrnam do rocneho zuctovania? je to ako prijem zo zavislej cinnosti?

    renatamnch je offline (nepripojený) renatamnch

    renatamnch
    Prosím skontrolujte ma - pri vypracovcaní "Ačkového" DP - na uplatnenie „plného" ročného daňového bonusu u zamestnanca v pracovnom pomere na kratší úväzok to bude :šesťnásobok minimálnej mzdy prepočítanej podľa pracovného úväzku(podpísané vyhlásenie, doložené doklady) a tiež príjmy z ktorých bola daň vybratá zrážkou pri nepodpísanom vyhlásení ?

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    renatamnch Pozri príspevok
    Prosím skontrolujte ma - pri vypracovcaní "Ačkového" DP - na uplatnenie „plného" ročného daňového bonusu u zamestnanca v pracovnom pomere na kratší úväzok to bude :šesťnásobok minimálnej mzdy prepočítanej podľa pracovného úväzku(podpísané vyhlásenie, doložené doklady) a tiež príjmy z ktorých bola daň vybratá zrážkou pri nepodpísanom vyhlásení ?
    nie, neposudzujes vysku uvazku, beries stanovenu minimalnu mzdu.
    cize aj pre ciastocny uvazok plati 1846,20 €= 307,7x6

    renatamnch je offline (nepripojený) renatamnch

    renatamnch
    Andyke Pozri príspevok
    Všetci zamestnanci (aj zamestnaní na dohodu o prácach vykonávaných mimo pracovného pomeru, spoločníci, konatelia s. r. o., študenti, atď.) musia v priebehu roka na účely mesačného daňového bonusu dosiahnuť zdaniteľné príjmy zo závislej činnosti v príslušnom mesiaci aspoň vo výške polovice minimálnej mzdy. U zamestnancov v pracovnom pomere na kratší pracovný úväzok sa najprv musí spraviť prepočet minimálnej mzdy podľa počtu hodín a až z neho sa vypočíta polovica, ako základňa potrebnej minimálnej výšky príjmov na uvedené účely.


    Zdroj : Ing. Dagmar Piršelová

    http://www.daneauctovnictvo.sk/2010/...v-v-roku-2010/
    Tiež som to takto urobila, tak ako to má byť ?

    danovy bonus pri praci na dohodu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.