Zavrieť

Porady

Prenajom sidla spolocnosti pre s.r.o.

Dobry den,

chcel by som sa opytat na vsetky informacie ohladom prenajmu priestorov pre ucely sidla spolocnosti od fyzickej osoby v jej byte, ktory ma v osobnom vlastnictve.

Je potrebne priestory previest na nebytove?
Ako by to bolo s platenim dani za prenajom? Aka je hranica vysky rocnej sumy za prenajom, do ktorej sa nemusi odvadzat dan?

Za vsetky informacie vopred dakujem.

M.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Johnyb11 je offline (nepripojený) Johnyb11

    Som človek ktorý sa rád smeje. ...viac Johnyb11
    Staci ti ked ti majitel bytu (co si asi ty) da suhlas aby si tam mohol mat sidlo spolocnosti. K tomu potrebuje Kopiju listu vlastnictva overenu na matrike.
    No a co sa tyka tej dani. Myslim ze je to okolo 26000sk rocne.

    Steenko je offline (nepripojený) Steenko

    Steenko
    Johnyb11 Pozri príspevok
    Staci ti ked ti majitel bytu (co si asi ty) da suhlas aby si tam mohol mat sidlo spolocnosti. K tomu potrebuje Kopiju listu vlastnictva overenu na matrike.
    No a co sa tyka tej dani. Myslim ze je to okolo 26000sk rocne.
    Riesit to cestou suhlasu vlastnika nehnutelnosti by bolo jednoduchsie, ale potrebujem tento vztah upravit nejakou zmluvou, aby dotycna fyzicka osoba mala moznost napr. zmluvu vypovedat.

    Ak existuje iny sposob, ako zabezpecit pravo vlastnika vypovedat suhlas a zakomponovat to do nejakej zmluvy ci dohody, sem s nim

    Johnyb11 je offline (nepripojený) Johnyb11

    Som človek ktorý sa rád smeje. ...viac Johnyb11
    Tak ti staci podpisat zmluvu (dohodu) o prenajme bytovych priestorov. Vzor takej zmluvy najdes na nete... Ale chcem ta upoyornit ze pri zapise s.r.o potrebujes suhlas vlastnika + LV, nestaci zmluva o prenajme.

    Steenko je offline (nepripojený) Steenko

    Steenko
    Viem, ktore dokumenty su potrebne k zapisu do OR.
    Nie som si vsak isty, ci sidlo moze byt zriadene v prenajatych bytovych priestoroch a ci by nemalo ist skor o priestory nebytove, cize by bolo potrebne, aby vlastnik urobil zmenu na katastri.

    Johnyb11 je offline (nepripojený) Johnyb11

    Som človek ktorý sa rád smeje. ...viac Johnyb11
    Ja mam sidlo spolocnosti v bytovych priestoroch a nie je v tom problem a dohodli sme sa ze zan aj budem platit najom... Takze myslim ze to nie je problem...
    Steenko Pozri príspevok
    Riesit to cestou suhlasu vlastnika nehnutelnosti by bolo jednoduchsie, ale potrebujem tento vztah upravit nejakou zmluvou, aby dotycna fyzicka osoba mala moznost napr. zmluvu vypovedat.

    Ak existuje iny sposob, ako zabezpecit pravo vlastnika vypovedat suhlas a zakomponovat to do nejakej zmluvy ci dohody, sem s nim
    Možnosť vypovedať prináleží vlastníkovi nehnuteľnosti aj pri udelení súhlasu so sídlom spoločnosti. Z časového hľadiska to bude pri "vysídlení" rovnaké.

    Daniel

    Ready Made Spoločnosti s.r.o.

    Prenajom sidla spolocnosti pre s.r.o.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.