Zavrieť

Porady

ovcie kiahne

Dobry den, moj syncek bol dnes vonku s dievcatkom, ktore bolo pred 6 dnami v styku s dietatkom s ovcimi kiahnami..dievcatko este nema priznaky pupienky.. chcem sa opytat, ci je moznost ze dievcatko je uz prenoscom choroby a je mozne, ze sa moj syncek nakazil?? potrebujeme so syncekom odcestovat, preto by som rada vedela ci je mozne, ze sa nakazil...dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

    ludmilla
    pasuliatko Pozri príspevok
    v živote som o tom nepočula.... a ani naša doktorka na mikrobiologii nepotvrdila,že by sa to mohlo vyskytnúť viac ako 1x v živote človeka...
    Potvrdzujem, obyčajne dostane človek ovčie kiahne len raz za život, keď raz chorobu prekoná je imúnny. Avšak sú výnimky, konkrétne vtedy, keď prvý priebeh bol ľahký a rýchly a telo si nedokázalo vytvoriť dosť protilátok.

    mato3374 je offline (nepripojený) mato3374

    mato3374
    Pokiaľ pacient všeobecne neprekonal toto ochorenie, je až 85 -90% pravdepodobnosť, že sa nakazí. Je veľmi infektabilný už 2 dni pred prejavením prvých príznakov, i keď inkubačná doba trvá 17-20 dní - podľa imunity dieťaťa. Po prekonaní vírus naďalej sídli v tele. rozhodnutie je na vás, vaše dieťatko sa nemuselo nakaziť . Akonáhle spozorujete prvé príznaky, kontaktuje najbližšieho pediatra, zabezpečte dieťatku pohodlie, a hlavne ho izolujte od ďalších potencionálnych pacientov

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    cowboyka Pozri príspevok
    Všetko závisí od imunitného systému dieťaťa.
    Moja dcérka mala ovčie kiahne dokonca až 2x a to prvé mala až 3 mesiace a tie druhé som použila inú metódu ako tekutý púder a mala to 1,5 týždňa...
    Tekutý púder je už prežitok. Nemá žiadny účinok. Teraz treba vyrážky potierať liehom (vysúšať) a najlepšie nechať na vzduchu, nie zamedziť prístup vzduchu tekutým púdrom. Ak to veľmi svrbí, nepríjemný pocit sa dá tlmiť antihistaminikom (napr. Fenistil kvapky).

    mato3374 je offline (nepripojený) mato3374

    mato3374
    tak to s tým liehom by som absolútne nedoporučoval!!!!!!! NIe je to totiž obyčajný lieh, ale špeciálny tzv. anestezínový 2,5% lieh.... nieže mu vylejete nejakú kvalitnú vodku na telo..... mimoriadne nebezpečné na citlivú pokožku detí.... to s tým púdrom pravda, pod tou vrstvou môže vzniknút bakteriálna infekcia. A tie antihistaminiká podávať proti svrbeniu! - zistite si od lekára / lekárnika aké sú naj, odporúčam kvapky alebo sirup. Na trhu je ich množstvo

    cowboyka je offline (nepripojený) cowboyka

    cowboyka
    Všetko závisí od imunitného systému dieťaťa.
    Moja dcérka mala ovčie kiahne dokonca až 2x a to prvé mala až 3 mesiace a tie druhé som použila inú metódu ako tekutý púder a mala to 1,5 týždňa...

    pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

    cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac pasuliatko
    pokial viem človek nemôže dostať ovčie kiahne 2x, lebo ak má prvý raz má celoživotnú imunitu na ten vírus...

    Jana_clenka je offline (nepripojený) Jana_clenka

    Jana_clenka
    kika82 Pozri príspevok
    Dobry den, moj syncek bol dnes vonku s dievcatkom, ktore bolo pred 6 dnami v styku s dietatkom s ovcimi kiahnami..dievcatko este nema priznaky pupienky.. chcem sa opytat, ci je moznost ze dievcatko je uz prenoscom choroby a je mozne, ze sa moj syncek nakazil?? potrebujeme so syncekom odcestovat, preto by som rada vedela ci je mozne, ze sa nakazil...dakujem
    Po 6-tich dňoch by ešte dievčatko nemalo byť infekčné, takže ani Tvoj synček by sa nemal nakaziť. Inkubačná doba je oveľa dlhšia a chorý človek začína byť infekčný až tesne pred prepuknutím choroby (cca 2 dni). Neobávala by som sa toho viac ako nakazenia sa od ktoréhokoľvek iného dieťaťa na ihrisku. Ak sú kiahne v okolí, riziko tu vždy je, ale to by sme zas nikdy nikam nemohli ísť

    pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

    cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac pasuliatko
    mato3374 Pozri príspevok
    a pasuliatko: nie je to pravda, sú také prípady, vzácne, ale sú...
    v živote som o tom nepočula.... a ani naša doktorka na mikrobiologii nepotvrdila,že by sa to mohlo vyskytnúť viac ako 1x v živote človeka...

    Zvalik je offline (nepripojený) Zvalik

    večná optimistka, ale už na hrane ... ...viac Zvalik
    Ahojte
    Nám doktorka pri ovčích kiahňach kázala čo najčastejšie sa sprchovať a prvé dni keď to svrbí dávať fenistil kvapky. A až by to strašne moc svrbelo tak až potom natierať púdrom...

    katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

    som len človek katarina.j
    Moji obaja synovia prekonakli ovčie kiahne, takže dali nám poriadne zabrať. Najprv došiel starší zo škôlky s tým, že mal jednú vyrážku na čele a ráno už vyzeral ako muchotrávka...k tomu teploty...lekárka hned potvrdila ovčie kiahne a hned nás upozornila, že to dostane aj mladší syn, kedze maju spolu izbu aj sa spolu hrajú-ak sa nenakazí v prvých troch dnoch, tak potom to už nie je infekčné. my sme mu dávali na to tekutý puder a kvapky fenistil. Asi na 5 den mu to ustupilo, samozrejme to dostal mladší syn, takže sme mali doma 2 muchotrávky. Dokonca mladší syn stihol nakaziť svoju krstnú mamu, ktorá mala vtedy 28rokov, takže tiež bola "rada", že to má...:-( Inak vraj čím neskôr dostane človek ovčie kiahne, je to horšie, vraj je najlepšie ak to dostane dieťa (aj ked to možno horšie znáša, škriabe si to a je uplačkané, nepokojné), ale v dospelosti to môže viac uškodiť...to som bola poučena od lekárky, ktorá sa hned pýtala, či sme ja a manžel už mali ovčie kiahne...Vtedy mi nebolo do smiechu, bol to hrozný týžden-bola som unavená, ale teraz sa nad tým smejeme, lebo sestra(malého krstná) sa stále pýta, či nemaju nejaké vyrážky, ak sa chceme stretnúť, nech niečo nechytí...:-)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.