Zavrieť

Porady

odložená daň- súrne

Prosím Vás problematiky znalí o skorú pomoc, už sa trápim celý deň s odloženou daňou. Len jedna otázočka. Odložený daňový záväzok z titulu vyššej účtovnej zostatkovej ceny ako daňovej počítam so zostatkových cien len r. 2005? Lebo keby som brala stav ZC k 31.12.2005 /t.z. r.2005+r.2004 kedy sme začali fungovať a kedy som 1. krát počítala odloženú daň /tak potom by sa mi účet 481 nabaľoval. Alebo mám len jednoducho zobrať odpisy r.2005 a porovnať, rozdiel x 0,19 a mám to?
Prosííím pomôžte mi
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    latino je offline (nepripojený) latino

    latino
    Zobereš len odpisy konkrétneho roku t.j.2005. V tvojom prípade ak daňové sú vyššie ako účtovné máš Odl.daň. záväzok. V prípade, že nemáš žiadne iné dôvody k tvorbe odložnenej dane- ako nedaňové OP, nedaňové rezervy, ... rozdiel je základom pre odložený daňový záväzok, vynásobíš sadzbou dane 19% a máš vypočítanú odloženú daň

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Libi
    Prosím Vás problematiky znalí o skorú pomoc, už sa trápim celý deň s odloženou daňou. Len jedna otázočka. Odložený daňový záväzok z titulu vyššej účtovnej zostatkovej ceny ako daňovej počítam so zostatkových cien len r. 2005? Lebo keby som brala stav ZC k 31.12.2005 /t.z. r.2005+r.2004 kedy sme začali fungovať a kedy som 1. krát počítala odloženú daň /tak potom by sa mi účet 481 nabaľoval. Alebo mám len jednoducho zobrať odpisy r.2005 a porovnať, rozdiel x 0,19 a mám to?
    Prosííím pomôžte mi
    POZOR - to zjednodušené vysvetlenie platí len v prípade, ak v priebehu roka boli iba prírastky, ak sa žiaden majetok nepredával, či z iného dôvodu nevyraďoval.
    Vždy je dobré si urobiť kontrolu správnosti výšky odloženej dane vzhľadom na celkovú účtovnú a daňovú zostatkovú cenu k 31.12. bežného roka.

    sarmantna je offline (nepripojený) sarmantna

    sarmantna
    Prosím Vás o radu. Preceňujem akciie dcérskych spoločností metódou vlastného imania. Účtujem to 061/414, z tejto sumy rátam 19% odloženú daň, ktorú účtujem 414/481 - pri zvýšení ceny 061. Robím to správne? Predchádzajúca audítorská spoločnosť to odomňa žiadala, účtovať v tomto prípade nie výsledkovo o odloženej dani. Súčasný audítor mi to vyhadzuje. Máte niekto o tom informácie? Prosím.

    mudroš je offline (nepripojený) mudroš

    mudroš
    Nejako tomu nerozumiem. Prečo ZC k 31.12.2006???
    Asi ide o preklep.
    Celá debata sa mi ale nepáči. Odloženú daň vypočítavame zo súvahy (dočasné rozdiely medzi účtovným a daňovým ocenením majetku a záväzkov).
    Pri výpočte odloženej dane ma teda vôbec nezaujímajú aké boli účtovné a aké daňové odpisy, ale aká je k 31.12.2006 účtovná a daňová zostaková cena.

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    mudroš Pozri príspevok
    Nejako tomu nerozumiem. Prečo ZC k 31.12.2006??? Otázka bola zadaná vlani - 20.2.2006
    Asi ide o preklep.
    Celá debata sa mi ale nepáči. Odloženú daň vypočítavame zo súvahy (dočasné rozdiely medzi účtovným a daňovým ocenením majetku a záväzkov).
    Pri výpočte odloženej dane ma teda vôbec nezaujímajú aké boli účtovné a aké daňové odpisy, ale aká je k 31.12.2006 účtovná a daňová zostaková cena.
    ..........

    odložená daň- súrne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.