Zavrieť

Porady

Lehota na vrátenie faktúry

Ahojte!
Vie mi niekto povedať, aká je zákonná lehota na vrátenie faktúry, keď s ňou nesúhlasíme? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Luckasari je offline (nepripojený) Luckasari

    Luckasari
    ja neviem o tom, zeby bola nejaka lehota, nam ked pride faktura, s ktorou nesuhlasime, tak ju ihned vraciame aj s listom, v ktorom vysvetlujeme dovody

    AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

    Som, kto som... AlaNR
    My to vraciame podla moznosti tak, aby sme nemali problem s DPH, keby dodavatel pripadne povodnu fakturu opravil.

    Zuzana68 je offline (nepripojený) Zuzana68

    Zuzana68
    Vo firme nastal prípad kedy mi dnes vrátili faktúru vystavenú 30.09.2005 a splatnú 13.10.2005 z odôvodnením, že napriek zmluve /jednalo sa o subdodávku/ , ich odberateľ nesúhlasil s prácami, ktoré sme vykonali a tak nám to neuhradia. Poradte mi prosím, ako mám postupovať. Ešte som sa s takým niečim nestretla
    Díky

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Zuzana68
    Vo firme nastal prípad kedy mi dnes vrátili faktúru vystavenú 30.09.2005 a splatnú 13.10.2005 z odôvodnením, že napriek zmluve /jednalo sa o subdodávku/ , ich odberateľ nesúhlasil s prácami, ktoré sme vykonali a tak nám to neuhradia. Poradte mi prosím, ako mám postupovať. Ešte som sa s takým niečim nestretla
    Díky
    Skús pozrieť Obchodný zákonník.

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Zuzana68
    Vo firme nastal prípad kedy mi dnes vrátili faktúru vystavenú 30.09.2005 a splatnú 13.10.2005 z odôvodnením, že napriek zmluve /jednalo sa o subdodávku/ , ich odberateľ nesúhlasil s prácami, ktoré sme vykonali a tak nám to neuhradia. Poradte mi prosím, ako mám postupovať. Ešte som sa s takým niečim nestretla
    Díky
    No ale ak Vasa firma mala uzatvorenu zmluvu, na zaklade ktorej ste tu subdodavku fakturovali, tak ja by som nesuhlasila s vratenim faktury. Vsak vy ste im realne nieco dodali. Ak teraz nechcu z nejakych dovodov, ktore by ste im vy uznali zaplatit, tak by som to riesila vystavenim dobropisu. Urcite nie vratenim faktury, ak bol nejaky material/tovar dodany!!!

    DankaP je offline (nepripojený) DankaP

    DankaP
    mna by zaujimalo, ze ked JA vratim fakturu (aj s listom, v ktorom vysvetlujem dovod) a fakturujuca firma sa k vrateniu nevyjadri, ci to mam pobvazovat za vybavene, alebo ci tam je nejaka lehota, dokedy sa musia vyjadrit, ak si chcu robit nejake naroky na zaplatenie dotycnej faktury?

    Lehota na vrátenie faktúry

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.