Zavrieť

Porady

S.R.O.

Ahojte! Nasla som tuto stranku nahodne, ale ako vidim, tak sa mi zide! S priatelom sme zacali zakladat s.r.o., ale sme v tom uplny zaciatocnici a vlastne nicomu nerozumieme! Tak vas asi casto budem ziadat o rady... Snad vas nebudem otravovat! Jednou z prvych otazok by bolo... Mozete mi presne povedat vyhody a nevyhody medzi platcom DPH a neplatcom DPH? Ako to vlastne funguje atd... Za skore odpovede vopred dakujem!!!
Budem vdacna za akukolvek pomoc!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ofisb je offline (nepripojený) ofisb

    ofisb
    Dôležité je podľa mňa, kto budú Tvoji prvoradí koncoví zákazníci. Či firmy - platci DPH, alebo firmy - neplatci DPH a "obyčajní" ľudia a potom ešte, v čom
    podnikáš, či obchoduješ so zahraničím atď....
    Konkretizuj...
    No,... Budeme podnikat v Internete, vlastne poskytovat Internet cez bezdrotove pripojenie + kupa a predaj pocitacov...

    ofisb je offline (nepripojený) ofisb

    ofisb
    Pokiaľ nie je potrebná na začiatok vysoká investícia, asi by som začala so službami bez DPH a neskôr máš možnosť zaregistrovať sa za platcu aj dobrovoľne v priebehu podnikania, hlavne vtedy, ak by si začala s obchodom PC, ale to tiež záleží od toho v akom množstve. ..... Je potrebné prepočítať si plánované vstupy (nákupy tovarov a služieb) a výstupy (predaje) a z tohto vychádzať. Veľa firiem sa zaregistruje za platcov v priebehu podnikania, keď sa im naskytne väčšia zákazka, alebo prekročia obrat 1,5 mil. Sk za 12 mesiacov (vtedy si už povinná registrovať sa).
    Myslim, ze to zatial teda nebude potrebne! Dakujem Ti! A mozem sa Ta spytat este na nieco... Ja som teraz dobrovolne nezamestnana, no ked sa zalozi ta spol., musim sa zaregistrovat na danove, socialku a zdravotne (vsak)? Lenze neviem dokedy a kolko sa vlastne bude platit. A este nieco... Nemam zalozeny ziaden ucet..mam ho zakladat, resp. staci ked bude mat ucet spol.???

    ofisb je offline (nepripojený) ofisb

    ofisb
    Tak to je už iná téma, ale:
    Účet si musíš vlastne môžeš založiť vtedy, ak budeš poberať odmenu konateľa (ak si konateľkou). Prípadne sa v s.r.o. zamestnáš napr. ako generálna riaditeľka a vtedy Ti normálne ide mesačná mzda.
    Dane a odvody sa samozrejme odvádzajú, ale ako v jednom a ako v druhom
    prípade je na dlhú debatu. To by Ti lepšie vysvetlila nejaká mzdárka.
    Som konatelom! Takze si mam zalozit ten ucet? Ale to je trocha na diskusiu... Ako to je s tou odmenou konatela??? Prosim Ta vysvetli mi co to vlastne je! Dakujem!

    bredikova je offline (nepripojený) bredikova

    optimistka aj napriek veku bredikova
    S.Skrabakova
    Som konatelom! Takze si mam zalozit ten ucet? Ale to je trocha na diskusiu... Ako to je s tou odmenou konatela??? Prosim Ta vysvetli mi co to vlastne je! Dakujem!
    Daj si do vyhľadávania "konateľ"n a dozvieš sa všetko, chce to len trpezlivosť a čítať.

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    S.Skrabakova
    Som konatelom! Takze si mam zalozit ten ucet? Ale to je trocha na diskusiu... Ako to je s tou odmenou konatela??? Prosim Ta vysvetli mi co to vlastne je! Dakujem!
    Vôbec nemáš povinnosť mať otvorený účet. Ale môžeš ho mať. Ide o osobný účet (teda nie podnikateľský). Ak už taký účet máš, môžeš ho používať. Ak nemáš, tvoja odmena konateľa sa ti môže vyplatiť v hotovosti z pokladne s.r.o.
    V súčasnosti je taký trend vyžadovať od zamestnancov, aby mali osobný účet v banke, kam sa im posielajú mzdy. Mať otvorený účet v banke je praktické nielen pre zamestnanca, ale aj pre s.r.o. - ale nie je to povinnosť.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.