Zavrieť

Porady

sro - sprostredkovanie

Caute,
chcel by som si zalozit sro a zacat najprv so sprostredkovanim rozneho tovaru. Su napr. 3 firmy: X, Y-moja firma a firma Z. Ak by som napr. firme X sprostredkoval nejaky obchod, cize by nieco predali firme Z a ja by som mal urcite % zo zisku, ako mozem zaistit, ze vypocitaju moj podiel zo skutocneho zisku a nie z nejakej mensej sumy, ako sa nenechat oklamat. Mam 20 rokov a nemam zatial vela penazi, tak preto by som zo zaciatku potreboval obchodovat nejakou takouto formou, kym nieco nezarobim.

Uvitam nejake rady a napady.
Dik
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    dohodneš si odmenu-províziu z predajnej, resp. nákupnej ceny. Teda podnikal by si formou komis-tovaru. Predal by si za cenu, ktorú poznáš, následne by tento tovar firma X vyfakturovala tebe.
    Ty zinkasuješ celú sumu od odberateľa-Z a až následne zaplatíš cenu tovaru dodávateľovi-X. rozdiel cien Z-X bude tvoj príjem.
    Ak by si urobil len službu, zohnal odberateľa Z a firma X by priamo obchodoval s ním, tak je možné, že to bude len jeden obchod a ďalšie už ťa obídu - Z sa obráti priamo na X.
    A pri tomto systéme, nevidím možnosť, ako skontrolovať zisk firmy X.

    peto1310 je offline (nepripojený) peto1310

    peto1310
    No, islo mi presne o to, aby ma neobisli Hm, ale ten dodavatel(firma X), nebude chciet, aby som jej najprv zaplatil ? Alebo ako to chodi ? Ci je to vobec mozne, ze ja dam vyexpedovat dany tovar, vyfakturujem, Y mi zaplati a potom ten rozdiel vyplatim X.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    samozrejme, že musíš nájsť taký tovar a takého dodávateľa, čo bude súhlasiť a uzavrie s tebou zmluvu o komis.predaji. Odpovedala som na zadanie - problém mať budeš.
    Aj klient - sro mal problém a dodávateľovi musel najskôr vyplatiť cenu za predaný tovar, neskôr získal právo debetu - teda do určite hodnoty mohol zobrať tovar bez platenia. Pri dobrej platobnej disciplíne získa dôveru a ten povolený debet sa zvýši.

    peto1310 je offline (nepripojený) peto1310

    peto1310
    este by som sa chcel spytat, na kolko % provizii je mozne dohodnut sa, lebo nemam ani sajnu, kolko by som mohol ziadat, kolko by % by bolo rozumne ?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    hm, že by si si najpr našiel toho ochotného dodávateľa? aby sme vedeli o akú komoditu sa jedná?
    provízia sa musí zmestiť do marže obchodníka a tá je 5-50%, takže ťažko radiť.

    peronka je offline (nepripojený) peronka

    peronka
    Kejka..môžem aj ja otázku? ako mám vyfakturovať sprostredkovanie práce? respekt..cenu mam dohodnutú ale človek ktorému som prácu "dohodila" nie je živnostník ale len "fuškar" na stavbe..

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    tak prečo mu to chceš fakturovať?
    resp. ty máš personálnu agentúru?

    peronka je offline (nepripojený) peronka

    peronka
    nie ale mám založenu živnosť na sprostredkovanie v oblasti služieb..akože môžem niekomu dohodiť kšeft a nemusim si to dať na papier?????

    peronka je offline (nepripojený) peronka

    peronka
    ešte sa chcem opýtať, musím mať na to aj ERP ked vystavím že faktura bola zaplatená v hotovosti?

    peronka je offline (nepripojený) peronka

    peronka
    a od kedy? som myslela že ak beriem peniaze v hotovosti musím to riešiť cez pokladnu už teraz

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ja som to napísala len skrátene. Aj tak predpokladám, že na tvoju činnosť sa nevzťahuje povinnosť mať ERP - ako si to riešila doteraz?
    Takže ak ju nepotrebuje všeobecne, nebudeš to riešiť ani v budúcom roku.
    Ak to však spadá pod ERP, tak toho roku je tá povinnosť odložená - povinnosť je od 1.1.2012.
    Máš tu kopec tém o ERP.

    peronka je offline (nepripojený) peronka

    peronka
    doteraz som to neriešila cez živnosť :-) teraz je stavieb čas a kopec roboty tak som sa rozhodla ju založiť na to sprostredkovanie len mi dajak robí ta fakturácia problém :-) vystavujem fa len ako "provízia za dla dohody za sprostredkovanie práce" a to je väčšinou vyplatene na ruku.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.