Zavrieť

Porady

rozviazanie pracovneho pomeru pod natlakom

prosim poradit,
zamestnavatel mi dal podpisat pod natlakom rozviazanie pracovneho pomeru dohodou,ktorej obsah znie:ziadam o rozviazanie pracovneho pomeru dohodou ku dnu 4.4.2008 chcel by som vediet ci je tato ziadost pravoplatna a ci mam narok na odstupne som zamestnany 4 roky u toho isteho zamestnavatela.

DAKUJEM
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    jano741 Pozri príspevok
    prosim poradit,
    zamestnavatel mi dal podpisat pod natlakom rozviazanie pracovneho pomeru dohodou,ktorej obsah znie:ziadam o rozviazanie pracovneho pomeru dohodou ku dnu 4.4.2008 chcel by som vediet ci je tato ziadost pravoplatna a ci mam narok na odstupne som zamestnany 4 roky u toho isteho zamestnavatela.

    DAKUJEM
    Potrebujeme vedieť presný paragraf.

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    jano741 Pozri príspevok
    prosim poradit,
    zamestnavatel mi dal podpisat pod natlakom rozviazanie pracovneho pomeru dohodou,ktorej obsah znie:ziadam o rozviazanie pracovneho pomeru dohodou ku dnu 4.4.2008 chcel by som vediet ci je tato ziadost pravoplatna a ci mam narok na odstupne som zamestnany 4 roky u toho isteho zamestnavatela.

    DAKUJEM
    Čo je to pod nátlakom?

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    A už si podpísal ? Treba napísať viac relevantných informácií.
    Ak bude v dohode napísané iba to, čo píšeš, nemáš nárok na žiadne odstupné.

    jano741 je offline (nepripojený) jano741

    jano741
    pod natlakom myslim tym ze som to nedobrovolne podpisal lebo my chcel zobrat premie,preukaze zo skoleni atd. a paragraf tam nebol uvedeny ziadny dakujem

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    jano741 Pozri príspevok
    pod natlakom myslim tym ze som to nedobrovolne podpisal lebo my chcel zobrat premie,preukaze zo skoleni atd. a paragraf tam nebol uvedeny ziadny dakujem
    Neviem, či sa to dá nazvať nátlakom, skôr by som povedal, že to bolo tvoje rozhodnutie. Vymenil si prémie za možnosť odstupného a výpovednej doby. On ťa len zastrašoval, nemal si to podpísať. Teraz, ak si už s tým súhlasil, tak si bohužiaľ nepomôžeš.

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    jano741 Pozri príspevok
    pod natlakom myslim tym ze som to nedobrovolne podpisal lebo my chcel zobrat premie,preukaze zo skoleni atd. a paragraf tam nebol uvedeny ziadny dakujem

    V prípadnom súdnom spore by si musel preukázať, že to bolo pod nátlakom, a z praxe súdov vieme, že preukazovať nátlak pri podpise dohody o rozviazaní pracovného pomeru je takmer nemožné. Aspoň ja žiadnu judikatúru v uvedenej oblasti nepoznám.

    rozviazanie pracovneho pomeru pod natlakom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.