Zavrieť

Porady

začínam...

ahojte, potreboval by som poradiť. Plánujem si otvoriť živnosť po novom roku, chcem dovážať veci samozrejme zo zahraničia z prvej ruky aj z krajín mimo EÚ. preto mám viac otázok, ďakujem všetkým za investovaný čas.
1. platenie CLA a DPH sa odvíja od nákupnej ceny?
2. môže byť faktúra v anglickom jazyku?
neplánujem nakupovať žiadne fake výrobky z ebay a podobných servrov
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Composite je offline (nepripojený) Composite

    Composite
    Len jedna otázka, čo by si si mal zistiť:
    Dovolí ti firma predávať svoje výrobku v SR bez licencie? Lebo si musíš kúpiť licenciu?

    Napr. ak chceš v SR legálne predávať napr. výrobky od Nike, tak si musíš od nich kúpiť licenciu, ktorá stojí aj 30 tis. €

    SYNERGY je offline (nepripojený) SYNERGY

    SYNERGY
    samozrejme s tým počítam...
    hoci, nemyslím, že na každý produkt je potreba licencia nakoľko je všetko voľne dostupné... samozrejme to budem musieť riešiť...

    rickman je offline (nepripojený) rickman

    rickman
    SYNERGY Pozri príspevok
    1. platenie CLA a DPH sa odvíja od nákupnej ceny?
    2. môže byť faktúra v anglickom jazyku?
    1. áno
    2. áno

    Composite je offline (nepripojený) Composite

    Composite
    ano je to voľne dostupné na nákup, ale nie ďalší predaj.
    čiže, ak to výrobca napr. Nike nedovolí, tak je to nelegálne a kontrola bude toto prvé pýtať.
    čiže nemôžeš napr. v USA kúpiť apple NB za 700€ a tu ho predať za 1300€ (v obchode 1500€), v normálnom obchode.
    tam sa to rieši inak, ale to si pozisťuj.

    Chcel som predávať značkové handry a na tomto som stroskotal, nákup licencie, mal som určený mesačný, či ročný odber,... a x-ďalších podmienok.

    SYNERGY je offline (nepripojený) SYNERGY

    SYNERGY
    Composite Pozri príspevok
    ano je to voľne dostupné na nákup, ale nie ďalší predaj.
    čiže, ak to výrobca napr. Nike nedovolí, tak je to nelegálne a kontrola bude toto prvé pýtať.
    čiže nemôžeš napr. v USA kúpiť apple NB za 700€ a tu ho predať za 1300€ (v obchode 1500€), v normálnom obchode.
    tam sa to rieši inak, ale to si pozisťuj.

    Chcel som predávať značkové handry a na tomto som stroskotal, nákup licencie, mal som určený mesačný, či ročný odber,... a x-ďalších podmienok.
    ja už jednám s jedným distribútorom, viem, že nebudem potrebovať licenciu. Ale na čo brať od distribútora, keď to môžem mať priamo z výroby?? Ak niekto niečo pre niekoho vyrába, napríklad NIKE určite nie je ázijská značka no napriek tomu sú všetky veci vyrobené na ázijskom kontinente nebudeme si klamať... tak potom tieto firmy ktoré pre dané značky vyrábajú by tento tovar nemohli distribuovať ďalej... je to náročne, naši poslanci a celá legislatíva nedá zarobiť obyčajným ľuďom... no nič, začnem kupčiť byty v BA a dávať na charitu )))

    Composite je offline (nepripojený) Composite

    Composite
    chcel som nakupovať u výrobcu, to, že ti to on nepovie, neznamená, že to majiteľ duševnej značky nevyžaduje.
    Tiež som bol happy, až som si začal zisťovať viac.
    Aby si pri prvej kontrole nebol prekvapený

    SYNERGY je offline (nepripojený) SYNERGY

    SYNERGY
    Composite Pozri príspevok
    chcel som nakupovať u výrobcu, to, že ti to on nepovie, neznamená, že to majiteľ duševnej značky nevyžaduje.
    Tiež som bol happy, až som si začal zisťovať viac.
    Aby si pri prvej kontrole nebol prekvapený
    je to dosť komplikované, samozrejme rátam s tým, že to nebude prechádzka ružovou záhradou, nejak začať treba, každý sa raz popáli... ale netreba to hneď vzdať...

    SYNERGY je offline (nepripojený) SYNERGY

    SYNERGY
    rickman Pozri príspevok
    1. áno
    2. áno
    ak nejaká zásielka stojí 1000eur zaplatím z nej clo 4,7% +20%DPH aj keď je predajná cena tovaru 5-6x vyššia? čo ak je v zásielke započítané aj poštovné a balné, platí sa aj z toho clo a dph?

    rickman je offline (nepripojený) rickman

    rickman
    SYNERGY Pozri príspevok
    ak nejaká zásielka stojí 1000eur zaplatím z nej clo 4,7% +20%DPH aj keď je predajná cena tovaru 5-6x vyššia? čo ak je v zásielke započítané aj poštovné a balné, platí sa aj z toho clo a dph?
    1. áno, ale 20% až od nového roka, zatiaľ 19%
    2. tak nejak, je to na hlavu, ale možno to už stihli zmeniť, a taktiež sa do celkovej ceny započítava aj to poštovné (balné neexistuje), teda to len pre prípad, ak by si chcel podliezť hranicu pre preclenie

    Pokiaľ sa chceš silou mocou dopracovať k tomu, že čo ak sa dohodnem s dodávateľom, že mi na faktúru aj na customs declaration napíše, že jeden kus stojí 1€, pričom reálne si zaplatil 10€, tak sú dve možnosti:
    a. ak si prvý s takýmto tovarom u daného colníka a jeho cena nie je prehnane nízka z laického pohľadu, tak prejdeš
    b. ak je jasné, že je to príliš málo, tak budeš musieť doložiť potvrdenie o platbe (výpis z účtu, položka o platbe kartou..)

    Na to máš len jeden pokus, takže si to dobre rozmysli .

    Oficiálne sa dá doniesť balíček aj bez preclenia. Ale koľkokrát sa ti to podarí, a či sa ti to oplatí, tak to je už na tebe.
    Naposledy upravil rickman : 18.10.10 at 16:27

    SYNERGY je offline (nepripojený) SYNERGY

    SYNERGY
    rickman Pozri príspevok
    1. áno, ale 20% až od nového roka, zatiaľ 19%
    2. tak nejak, je to na hlavu, ale možno to už stihli zmeniť, a taktiež sa do celkovej ceny započítava aj to poštovné (balné neexistuje), teda to len pre prípad, ak by si chcel podliezť hranicu pre preclenie

    Pokiaľ sa chceš silou mocou dopracovať k tomu, že čo ak sa dohodnem s dodávateľom, že mi na faktúru aj na customs declaration napíše, že jeden kus stojí 1€, pričom reálne si zaplatil 10€, tak sú dve možnosti:
    a. ak si prvý s takýmto tovarom u daného colníka a jeho cena nie je prehnane nízka z laického pohľadu, tak prejdeš
    b. ak je jasné, že je to príliš málo, tak budeš musieť doložiť potvrdenie o platbe (výpis z účtu, položka o platbe kartou..)

    Na to máš len jeden pokus, takže si to dobre rozmysli .

    Oficiálne sa dá doniesť balíček aj bez preclenia. Ale koľkokrát sa ti to podarí, a či sa ti to oplatí, tak to je už na tebe.
    viem, že 20% až od nového roku
    príde mi dosť divné platiť clo a dph aj za služby pošty, najlepšie vybaviť nejaký free shipping... ale to sotva
    viem, že nejak do 22eur nespadá balík pod preclenie ale čo už len môžem nakupovať za 22eur, neskutočne nízka cena

    SYNERGY je offline (nepripojený) SYNERGY

    SYNERGY
    nevie mi ešte niekto povedať z vlastnej skúsenosti ako to funguje cez DHL, som počul, že oni majú nejakú samostatnú prepážku a že tovar na colnici nezdržujú...

    padro je offline (nepripojený) padro

    majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac padro
    s tym postovnym je to tak, platis DPH aj za postu.... ako ti tu bolo povedane, proste raz dva krat ti to mozno prejde a potom si uz daju colnici na teba pozor, nebojsa nepojdes hned do basy slusne ti povedia ako to chodi a je na tebe ako sa zariadis. (inak colnici aj vedia ze kolko coho a kedy ti uz prislo)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.