Zavrieť

Porady

TZ prenajatého majetku - aj reproduktory???

Dobrý deň, mám jednu malú otázku - firma má v prenájme budovu (od roku 2007), spravila TZ - stavebné úpravy, klíma, ..., na tieto stavebné práce má písomný súhlas od vlastníka. TZ v celkovej sume cca 2,9 mil je zaradené na 029. môžu byť súčasťou tohto TZ aj reproduktory a náklady súvisiace s ich osadením a sfunkčnením? (prenajímateľ vybavil niektoré miestnosti - čakárne u lekára reproduktormi, kde pacienti môžu počúvať hudbu). mne sa to nezdá - podľa mňa to nie je súčasť budovy. OC týchto reproduktorov je 22 tis - 3 reproduktory, 3 regulátory hlasitosti, inštalačný mat., montážne práce. Alebo to dám jednorazovo do nákladov? - ale určite sa to bude využívať dlhšie ako 1 rok (aspoň počas doby nájmu). Alebo to mám evidovať ako drobný majetok? Som v koncoch. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Ano, sú súčasťou TZ ako iného majetku.
    Doktor spríjemnil pacientom "pobyt" v čakárni tým, že tam nainštaloval do nehnuteľnosti toto vybavenie. - súvisia s tým montážne práce, inštalačné práce. Do nehnuteľnosti osadzovali tieto reproduktory....

    ako samostat. hnuteľný majetok by som považovala vtedy, ak by reproduktrory boli voľne stojace, a káble by boli ťahané lištami...Mohla by som ich kedykoľvek premiestniť do inej nehnuteľnosti.

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    Predpokladám, že káble budú ťahané/nezabudované/ a reproduktory odmontovateľné a premiestniteľné, ja sa prikláňam k zaradeniu do DHM.

    Lubica H je offline (nepripojený) Lubica H

    Lubica H
    ešte si to musím overiť, ale tiež si myslím, že káble sú ťahané pod lištami, nie v stene. - boli montované až po kolaudácii.

    inak, ďakujem vám za odpovede.

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    Ja myslím, že sú zabudované priamo do stropu, resp. sú súčasťou stropu a aj regulátor hlasitosti je na stene. Takže by som tiež dal ako TZ.

    TZ prenajatého majetku - aj reproduktory???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.