Zavrieť

Porady

poradte,co s diskriminaciou

15 mes.som pracoval v istej firme prostrednictvom anglickej pracovnej agentury.S mojou pracou boli nadmieru spokojni az pokial som pisomne svojich nadriadenych neupozornil na exemplarny pripad diskriminacie-jednalo sa o pridelovanie kontraktov zo strany firmy.Po odoslani mojho listu som bol bez vysvetlenia prepusteny.Chcem firmu zazalovat,poradite mi niekto,aky by bol najefektivnejsi postup?Mozem viest tento spor bez problemov aj zo Slovenska?Trcim totiz v UK bez prace.Mozem od firmy vymahat odskodne,prip refundaciu skody? Vsetkym ochotnym radcom vopred dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Prepac, ale posudzovat sa pripad posudzuje britskymi zakonmi, tazko ti cokolvek poradi ktosi zo Slovenska.
    Ak ti to stoji za to, najdi si a zaplat miesteho pravnika, ktory ti dokaze povedat, ci ma zmysel zacinat taky spor /a investovat do neho/.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    ivka70 Pozri príspevok
    Prepac, ale posudzovat sa pripad posudzuje britskymi zakonmi, tazko ti cokolvek poradi ktosi zo Slovenska.
    Ak ti to stoji za to, najdi si a zaplat miesteho pravnika, ktory ti dokaze povedat, ci ma zmysel zacinat taky spor /a investovat do neho/.
    Ivka70, ale martin martinus písal, že prostrednictvom anglickej pracovnej agentury, a že Trcim totiz v UK bez prace.
    Ja by som určite išla domov na Slovensko a celú kauzu riešila tu, ale myslím, že proti vetru sa nedá pľuť, lebo to budeš mať ty sám na tvári...
    Túto diskrimináciu riadil niekto z vedenia firmy, v ktorej si pracoval, no ty si vypustil Gina z fľaše vo svoj neprospech...Držím ti palce, aby si svoju pravdu vyhral.

    kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

    kaco11
    Mozno existuje pravnik na slovensku znaly anglickeho prava pripadne poverit anglickeho pravnika zastupovanim. Ale aj tak by som si zistila do akej miery je sanca vyhrat

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    martin martinus Pozri príspevok
    15 mes.som pracoval v istej firme prostrednictvom anglickej pracovnej agentury.S mojou pracou boli nadmieru spokojni az pokial som pisomne svojich nadriadenych neupozornil na exemplarny pripad diskriminacie-jednalo sa o pridelovanie kontraktov zo strany firmy.Po odoslani mojho listu som bol bez vysvetlenia prepusteny.Chcem firmu zazalovat,poradite mi niekto,aky by bol najefektivnejsi postup?Mozem viest tento spor bez problemov aj zo Slovenska?Trcim totiz v UK bez prace.Mozem od firmy vymahat odskodne,prip refundaciu skody? Vsetkym ochotnym radcom vopred dakujem.
    No neviem,ale moc veľkú šancu na úspech nemáš-mimochodom, máš trovy na právnika? Tvoj bývalý zamestnávateľ rozhodne má dobrého právnika...Ja vidím tvoje šance na bode mrazu...

    Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

    Slayer666
    V prvom rade by som navstivil nejakeho solicitora v UK a opytal sa tam - tu zo SR ti nikto neporadi. Ibaze bude to asi drahe a mozno aj zdlhave. Firma urcite ma cely zastup pravnikov, takze by som to nechal tak. No ak velmi chces obhajit svoju cest, tak to skusit mozes.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    ondrejvla Pozri príspevok
    Ivka70, ale martin martinus písal, že prostrednictvom anglickej pracovnej agentury, a že Trcim totiz v UK bez prace.
    Prepac, bud si sedim na kabli, ale akosi nerozumiem, co si chcela touto poznamkou povedat?

    Ja som si vsimla, ze je vo Velkej Britanii a v tom zmysle som aj odpovedala.

    Uslo mi nieco?
    Ludia,vdaka za zaujem o problematiku-je mi jasne,ze zo SR poradi malokto no svet je dnes maly a spolieham sa na skusenosti ludi,kt.sa vratili zo zahranicia alebo poznaju nejake podobne pripady.Zatial,vdaka a piste dalej.

    sulko je offline (nepripojený) sulko

    sulko
    ja som bol v zahranici, takyto problem som nemal, snad len z osobneho hladiska: furt si tam len podradny pristahovalec, cudujem sa ze si do toho vobec rypal-malo ti platili?-najlepsie je byt zalezeny ako vos pod chrastou a brat peniaze.
    mal si riadnu pracovnu zmluvu?? mas podporu v ostatnych zamestnancoch/nariadenych ktori potvrdia ze si bol bezproblemovy zamestnanec??
    sudne procesy su zlozite vsade nielen na slovensku, byt sam proti zamestnavatelovi a jeho zamestnancom je velke susto-urcite vsetko zapru, ty to prehras a iba prides o peniaze-z mojho pohladu-vykasli sa na to a hladaj iny job.

    ak predsa, tieto stranky mas uz urcite prejdene:

    http://www.communitylegaladvice.org.uk/

    http://www.sfla.co.uk/employment/

    bettylou je offline (nepripojený) bettylou

    :-)) bettylou
    martin martinus Pozri príspevok
    Ludia,vdaka za zaujem o problematiku-je mi jasne,ze zo SR poradi malokto no svet je dnes maly a spolieham sa na skusenosti ludi,kt.sa vratili zo zahranicia alebo poznaju nejake podobne pripady.Zatial,vdaka a piste dalej.
    s..r na to

    poradte,co s diskriminaciou

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.