Zavrieť

Porady

Prečo som nebola vyradená z evidencie?

Dobrý deň, po ukončení VŠ som sa nahlásila na úrad práce. 1. júla 2014 som podpísala Dohodu o pracovnej činnosti (odmena za mesiac viac než 143 eur) Následne som doručila Dohodu na úrad práce. Ku dnešnému dňu mi bola doručená výzva, aby som sa dostavila na úrad práce z dôvodu, že som nebola vyradená z evidencie a mám povinnosť pravidelne sa hlásiť. Môžte mi poradiť ako ďalej postupovať? Prečo som nebola vyradená z evidencie? Nemám možnosť dostaviť sa na úrad osobne, keďže pracujem mimo bydliska. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    pretože na dohodu môžeš zarobiť 148 v hrubom a byť zároveň evidovaná na ÚP.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    terulina Ďakujem pekne a ked zarabam cca 300 eur? je to to iste?
    willma nie, v tom prípade už môžeš byť vyradená. Ale radím Ti, dostav sa na termín na ÚP a dohodni sa priamo tam na ďalšom postupe.
    terulina môžem ešte jednu otázočku? Je správne, ak zamestnankyňa ÚPSVaR žiada doklad a príjme za odpracovaný mesiac júl? Ďakujem
    willma si povinná preukázať výšku príjmu.
    ivka70 Ano, a ty si povinná ho na UP doručiť. Je to jedna zo základných povinnosti evidovaneho na UP
      zbaliť

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    no - zrejme nestačí predložiť zmluvu - lebo príjem môže byť rôzny (mohlo sa stať ?? - žeby si napr ochorela a zarobila menej ako 140 eur).
    Ak je ti jedno - že ťa vyradia pre "nespoluprácu" - nemusíš tam vôbec chodiť (potom sa ale až o po roka znova môžeš zaevidovať)
    ak ti to nie je jedno - tak treba minimálne doručiť príjem - vyradia ťa potom z toho dôvodu (ak máš vyšší) - ale budeš sa potom môcť zaregistrovať hocikedy - v mesiaci, keď ten príjem neprekročíš .
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    terulina ak ma vyradia z dôvodu nespolupráce, hrozia mi nejaké sankcie?
    Katy a R - jedine tá lehota na znovuzaradenie. robíš celý mesiac ? - že ako máš ZP
    terulina áno robím celý mesiac od 1. júla, ale aj tak nerozumiem.... na Dohode bola napísaná výška príjmu, prečo ma automaticky nevyradili z evidencie... ďakujem za odpoved
      zbaliť

    Prečo som nebola vyradená z evidencie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.