Zavrieť

Porady

Uroky z omeskania za rok kedy som nepodnikal ani 1 den pri SZCO

Ahojte,
zivnost som prerusil k 31.12.2011 o com bol danovy urad informovany. Zivnost bola prerusena na rok teda do 31.12.2012 a k tomuto dnu som zivnost zrusil.

Na moje dost velke prekvapenie mi ale tento tyzden prisiel pozdrav z danoveho uradu ze som mal platit cely rok 2012 preddavky na dan hoci som mal prerusenu zivnost a tym padom som nemohol mat ziaden prijem zo zivnosti. Cely rok som bol zamestnany na trvaly pomer a zamestnavatel za mna odvadzal preddavky na dan.

Mam nejaku moznost nezaplatit tie uroky z omeskania? Pripada mi strelene ze som mal rok zadarmo uverovat stat.

Dakujem
marjankaj A ako si informoval DU? Máš o tom potvrdený doklad? SMSka asi stačiť nebude.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Preddavková povinnosť ti zrejme vyšla z príjmu za rok 2011. Mal si možnosť písomne požiadať DU o stanovenie preddavkov inak = v nulovej výške.
    meveric Ano toto som sa dozvedel z emailu od nich. Ani vo sne ma nenapadlo ze vobec taketo nieco moze nastat. Platit preddavky na dan z prijmu ked mam v ruke papier z danoveho uradu kde stoji ze mi bola zrusena registracia pre dan z prijmov fyzickych osob k 31.12.2011.
    marjankaj Veronika podľa §34/8 platiť preddavky nemusí. Teda ak to prerušenie oznámil na DU.

    Uroky z omeskania za rok kedy som nepodnikal ani 1 den pri SZCO

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.