Zavrieť

Porady

Práva podnajomnika

Bývam v dome svokrovcov v byte na poschodi,svokrovci dolu.ich syn môj muž tu momentálne nebýva ani dlhšiu dobu nebude,svokrovci ma v byte nechali bývať aj s mojím synom,nájom im riadne platim.po poslednej návšteve mojich súrodencov mi odrazu oznámili,že si neželajú ďalšie návštevy celej mojej rodiny.
Majú vôbec na takéto niečo právo?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Majú. Ich nehnuteľnosť, ich pravidlá.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    jslancik tiež som toho názoru. ale som aj oportunista Na akom základe môže prenajímateľ obmedzovať nájomníkov v užívaní bytu? pokiaľ návštevy neporušujú "domový poriadok", tak zakázať im ich nemôžu.
    samozrejme, toto nie je asi štandardný vzťah. predpokladám, že sa spoločne podieľajú na financovaní domu, kde bývajú. a chcelo by to poznať objektívny pohľad na vec. bez "styčného dôstojníka" je to každopádne pre nevestu ťažké...
    Tweety Isto tam nie sú najlepšie vzťahy, inak by tam nebol ten zákaz. Pohľad z jednej strany je čisto subjektívny.
    vicktor Clen rodiny je (pod)najomnik?
      zbaliť

    felix1 je offline (nepripojený) felix1

    ja felix1
    Okrem zákona je dobré použiť aj slušnosť. Kde ma nevítajú, tam viac nechodím ( platí pre tvoju rodinu ). Načo vyrábať nové problémy ?

    dmc je offline (nepripojený) dmc

    dmc
    Myslim ze tu nejde o "podnajom" ale o najom. Najom vznika aj ustnou zmluvou. Podla zakona ti branit v navstevach nemozu. Mohli by obmedzit prespatie navstev.

    Na druhej strane - je to ich dom. Co ak by ti dali vypoved z najmu ?.... a aky ma na to nazor tvoj manzel - cize syn majitelov domu.

    Tu nieje ziadna pisomna zmluva a teda vymedzenie vztahov lezi "na vode".

    Najhorsie sa riesia vztahy v rodine.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.