Zavrieť

Porady

absencia

Dobrý deň, mám prosbu: zamestnanec nenastúpil na smenu od 21.4. až doteraz. Vedúcemu telefonicky nahlásil, že "maróduje" so zubami. Kladenku však nemá a ospravedlnenku na paragraf poslal len na dva dni a aj to 24. a 25.4.
Smenovka na spracovanie miezd mi prišla až teraz.

Fyzicky mu môžem dať do mzdy absenciu od toho 21-23/4 a 28.30.4. - vymeriavací základ za odpracovanú dobu v mesiaci je vyšší ako minimálne VZ na SP aj ZP. Prerušiť poistenie mu však na SP môžem len od 1/5 (aby bola dodržaná lehota)?
A odvody do SP a ZP za minulý mesiac vyrátam len z toho VZ, ktorý mu skutočne vyšiel (9270,-Sk)?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    LenkaBr je offline (nepripojený) LenkaBr

    LenkaBr
    JAJA11 Pozri príspevok
    Pri absencii tolerujú aj dlhší čas, veď zamestnávateľ často nemôže za to, že musí dať spätne absenciu.
    Písala som včera prosbu ohľadom dočasného prerušenia do SP (keďže bol najvyšší čas a dnes je sviatok, aby som splnila lehotu 8 dní, dala som absenciu od 1.5. a zaslala som ju elektronicky). Chlapík ale nepracoval od 21.4. a keďže som nechcela zmeškať 8dnovú lehotu a nevedela som,že "tolerujú" aj dlhší čas.

    Co s tými dňami, ktoré nemá odpracované - nemá ani nárok na dovolenku, odrobil 99,5 hodiny a má 2 paragrafy.

    Prosím. Ja viem, že je sviatok, ale nenájde sa niekto?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.