Zavrieť

Porady

Cenotvorba

Ahojte, potrebovala by som poradit ako je to s cenotvorbou v maloobchode. Nieco som tu uz o tom citala ale stale moc tomu nerozumiem. Nieco o 20%.
Alebo ze si mozem nasadit kolko chcem.
Mozem si nasadit aj na kazdom kuse inac? Na jednom 20%,30%,40%?
Ako sa to potom vyrata co je moj zisk na dennom obrate, keby ma kazdy odev inu marzu?
Prosim poradte.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ivet17 je offline (nepripojený) Ivet17

    Ivet17
    Ja si este len planujem zalozit obchodik a vsetko okolo toho zistujem, pripada mi to ze som jedina na svete ktora do niecoho ide a v podstate o tom nic nevie. A preto tu stale zadavam nejake otazky, mozno az nezmyselne. Vies mi nieco o tom povedat?
    Mala som na mysli ze ak zadam na rozne druhy oblecenie rozne marze-ako potom budem vediet aky mam cisty zisk?to je jedno ci denny alebo rocny?
    snáď milá osôbka Ingrid Ondruskova
    Mám skúsenosť, že v maloobchode nejdú pod 30perc.maržu. Ak si šikovná a lacno nakúpiš, môžeš si dať aj 100perc., aspon zarobíš, v prípade oblečenia je to tak, prečo by inak druhotriedny pulóver stál v kamennej predajni 800Sk...
    P.S.rôzne tovary majú rôznu maržu...aj vrámci jednej firmy, PC Ti
    vyráta priemernú maržu na všetky druhy tovarov za den, mesiac, kvartál...

    Ivet17 je offline (nepripojený) Ivet17

    Ivet17
    Vdaka.Aj ked som uz robila kratko predavacku-nejakosi ma to vtedy nezaujimalo a nevsimala som si taketo veci. dakujem

    Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

    Založil som Finstat.sk Filip Glasa
    v maloobchode nejdú pod 30perc.maržu.
    No to asi v drogérii, alebo potravinách. Neviem si predstaviť napr. obuv, alebo textil s takouto maržou.
    Zjednodušene - čím menej obrátkový tovar tým vyššia marža - ale každý sortiment inak. Ak ti dodávateľ neurčuje doporučené maloobchodné ceny, tak si ich skús nastaviť podľa konkurencie.
    Takto sa to nedá povedať ak nenapíšeš aspoň odvetvie. Marže môžu byť od jednotiek percent (PC, elektronika, mobily, potraviny) až po stovky (500-1000%: luxusná móda od náhrhárov, dovozy etno-blbostí z ázie, gýčové celbritné tričká z lebkami a srdiečkami z ameriky > to by R.F. čumel :-).

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.