Zavrieť

Porady

Elektron. odos. mesač. výkazov

Ahoj poraďáci,
Mám problém s elektronickým odosielaním mesačného výkazu do Sociálnej poisťovne. Stále mi vypisuje, že výkaz nie je akceptovaný SP a nevypisuje mi žiadnu chybu pri odosielaní. Viete mi poradiť v čom je problém? Diky
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    Zlati
    Ahoj poraďáci,
    Mám problém s elektronickým odosielaním mesačného výkazu do Sociálnej poisťovne. Stále mi vypisuje, že výkaz nie je akceptovaný SP a nevypisuje mi žiadnu chybu pri odosielaní. Viete mi poradiť v čom je problém? Diky
    Ani keď v odoslanom výkaze klikneš na zoznam chýb, tak ti tam nič nenapíše?

    EPk je offline (nepripojený) EPk

    EPk
    Mne to robilo minuly mesiac. Ked som na to pozrela o nejake 2-3 dni, uz tam bolo akceptovany

    Nutricia je offline (nepripojený) Nutricia

    Nutricia
    Skus zistit u dodávatela Vášho software či má prisposobené výkazy novej forme SP.

    Dadena je offline (nepripojený) Dadena

    Dadena
    Pozrite si, či v mzdovom systéme od 01.08.06 máte správne zadaných dôchodcov poberajúcich starobný, predčasný starobný alebo invalidný - pokles schopnosti viac ako 70 %), ktorý u Vás pracujú na zmluvu (nie dohodári). Nakoľko tam bola od 01.08.06 zmena v tom, že sa za nich neplatí nemocenské poistenie (teda okrem iného) a tak isto aj Sociálna poisťovňa musela prepracovať svoj softwer. Ak to máte v poriadku a napriek tomu to neakceptuje, tak si zavolajte na príslušnú sociálku (čísla máte uričte na odporúčaní, ktoré dávala sociálka k jednotlivým žiadostiam.

    brm je offline (nepripojený) brm

    živnostník brm
    skontroluj si či máš správne zadaný druh výkazu...riadny opravný atď....ja som raz mala omylom zadaný opravný a šlak ma šiel trafiť

    Zlati je offline (nepripojený) Zlati

    Zlati
    Ďakujem za rady,zle som mala zadaný kód v kolonke výnimka pre starobného dôchodcu mala som L a malo byť C. Teraz mi to akceptovalo.
    Zaujímavé je, že za august a september mi zobralo L. Dík

    Elektron. odos. mesač. výkazov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.