Zavrieť

Porady

davka v nezamestnanosti

Dobry den,
nevedeli by ste mi poradit, co robit v situacii, ak som sa stal akymsi rukojemnikom urcitej firmy, ktora nechce spolupracovat so Socialnou poistovnou ( jej pracovnici sa zevraj nemozu do tejto firmy dovolat ani nijak inak spojit ) pricom problem je v tom,ze tato firma poskytla rozne informacie co sa tyka vyplat mzdy a odvodov a tym co maju realne v databaze v Socialnej poistovni. Chcem podotknut ze davka v nezamestnanosti mi nebola vyplatena od mesiaca marec ( to je uz dokopy za 3 mesiace co som bez prace ). A stale iba slubuju, ze coskoro sa to da do pohybu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    dr.sialenec Pozri príspevok
    Dobry den,
    nevedeli by ste mi poradit, co robit v situacii, ak som sa stal akymsi rukojemnikom urcitej firmy, ktora nechce spolupracovat so Socialnou poistovnou ( jej pracovnici sa zevraj nemozu do tejto firmy dovolat ani nijak inak spojit ) pricom problem je v tom,ze tato firma poskytla rozne informacie co sa tyka vyplat mzdy a odvodov a tym co maju realne v databaze v Socialnej poistovni. Chcem podotknut ze davka v nezamestnanosti mi nebola vyplatena od mesiaca marec ( to je uz dokopy za 3 mesiace co som bez prace ). A stale iba slubuju, ze coskoro sa to da do pohybu.
    Prelož to prosím do zrozumitelnej reči
    Firma v ktorej si bol zamestnaný ti nechce vystaviť potvrdenie o príjme a preto ti sociálna poisťovňa nevyplatila dávku v nezamestnanosti ?

    Alebo ti firma vystavila "nesprávne" potvrdenie a SP po kontrole príjmu v svojej databáze výplatu dávky zastavila ?

    dr.sialenec je offline (nepripojený) dr.sialenec

    dr.sialenec
    jednoducho problem je v tom, ze firma potvrdenie na ucely na davku v nezamestnanosti poslala, ale udaje sa nezhoduju s databazou, ktoru vedie SP a zamestnanci SP sa s nimi nevedia spojit, aby zistili ako to vlastne je. Teda z toho dovodu mi SP nechce vyplatit davku v NZ.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    dr.sialenec Pozri príspevok
    jednoducho problem je v tom, ze firma potvrdenie na ucely na davku v nezamestnanosti poslala, ale udaje sa nezhoduju s databazou, ktoru vedie SP a zamestnanci SP sa s nimi nevedia spojit, aby zistili ako to vlastne je. Teda z toho dovodu mi SP nechce vyplatit davku v NZ.
    s tým ti na PORADe neporadíme ...

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    dr.sialenec Pozri príspevok
    a nie su nejake paky? Danova kontrola alebo televizia?
    skôr písomné nahlásenie na inšpekciu práce - a kopiu listu pošli svojmu bývalému zamestnávatelovi

    davka v nezamestnanosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.