Zavrieť

Porady

zmeny v sro

dobry den poradaci,
potrebujem vykonat viac zmien v jednoosobovej sro (zmena trvaleho bydliska konatela, zmena sidla spolocnosti, doplnenie predmetu cinnosti). na tuto temu som citala i tu na porade vela prispevkov, nenasla som ale vsetky odpovede.
situacia je taka, ze firma sa stahuje z mesta na strednom slovensku do bratislavy a viem, ze postupnost pri zmenach je taka, ze najskor treba situaciu riesit prostrednictvom zapisnice na zivnstenskom urade az potom na orsr.
moja otazka znie, na ktory zivnostensky urad to mam adresovat - na povodny v meste na strednom slovensku, alebo novom a nasledne potom kde adresovat ziadost o zmenu v zapise v orsr povodnom, alebo uz na novom - tj v ba, kde bude nove sidlo firmy?
ospravedlnujem sa, ak moje otazky budu pre niekoho trapne, ale clovek, kto to nerobi denne ma v tom trosku chaos pri tom mnozstve protichodnych informacii a tiez, vsetko podlieha rychlym zmenam..
budem vam vdacna za vsetky reakcie
dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    PARKER LOYD je offline (nepripojený) PARKER LOYD

    PARKER LOYD
    Dobrý deň, my to robíme denne a rád Vám poradím

    Najskôr treba zápisnicu z valného zhromaždenia alebo Rozhudnutie jediného spoločníka.

    Tam všetko napíšete aké zmeny idete spraviť a podpíšete ju u notára.

    2) návrh na rozšírenie živnosti so zápisnicou dáte na živnostenský úrad v tom meste - kde má firma sídlo teraz.

    3) Už s vydanou živnosťou podáte návrh na zápis zmeny do obchodného registra na súde kde ste ragistrovaná.

    4) po zápise súd odošle spis do Bratislavy a vy musíte ohlásiť zmenu na daňovom úrade - a zároveň daňový úrad pošle spis tiež do BA.

    Dúfam že som Vám aspoň v niečom pomohol - je toho samozrejme viac a ak budete čokoľvek potrebovať sa opýtať tak neváhajte sa opýtať.
    mixaela dakujem pekne, velmi mi vas komentar pomohol

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Najprv sa rieši OR a potom až ostatné a ešte jedno info na ŽÚ sa už nič neohlasuje, oni si to urobia sami podľa OR. Dostávajú tzv. dávku z OR a na základe toho to urobia sami bez ohlasovania. Doplňujem, lebo som prehliadla, že sa budú predmety aj rozširovať. Čiže v prípade, že sa jedná o predmet podľa živnostenského zákona, 1. krok pôvodný živnostenský úrad - požiadať o vydanie Osvedčenia a až následne zmena so všetkým ostatným do OR.
    Naposledy upravil Economic : 26.10.14 at 10:44 Dôvod: upresnenei
    PARKER LOYD Obchodný register živnosť nerozšíri bez živnostenského listu. živnostenský list vydáva obvodný úrad živnostenského podnikania. - Doplnenie predmetu činností ide cez živnosťenský teda.
    teda najskôr sa rieši živnostenský register.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.