Zavrieť

Porady

splnomocnenie??...

ahojte poradaci, takze uz zas otravujem... dufam ze tu uz podobne tema neni... pozeral som ale nevsimol som si .. ak ano tak sa ospravedlnujem a pls link
a k veci: zaujima ma problem zrejme "splnomocnenia" alebo nieco podobne aby som mohol uzatvarat obchody, vystupovat pod svojim menom, pripadne podpisovat dokumenty za ineho podnikatela (zivnostnika)...inak som nezamestnany a student... ci je to mozne a ak ano co pre to treba urobit ... za odpoved vopred dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

    Eulalia
    Zrejme si nechceš vybavovať živnostenský list? Ak áno, môžeš v rámci živnosti uzatvárať zmluvy na zastupovanie iného podnikateľa podľa obchodného zákonníka. Napr. mandátnu zmluvu, zmluvu o sprostredkovaní, o obchodnom zastúpení a pod.
    presne tak... nechcem si vybavovat zivnostensky list... teda zatial nie... a nechcem ani nikde figurovaz ako zamestnanec... len ako fyzizicka osoba splnomocnena uzatvarat obchody a pod.

    anklar je offline (nepripojený) anklar

    Anklar anklar
    Aj tak mi to vychádza, ze budes potrebovat ZL, ked chces sprostredkovavat obchody ako FO. Na zaklade zmluvy o sprostredkovaní dostanes za uzatvorenie obchodu provizie, teda budes si tvorit zisk z cinnosti.

    anklar je offline (nepripojený) anklar

    Anklar anklar
    Cogitationes Pozri príspevok
    ahojte poradaci, takze uz zas otravujem... dufam ze tu uz podobne tema neni... pozeral som ale nevsimol som si .. ak ano tak sa ospravedlnujem a pls link
    a k veci: zaujima ma problem zrejme "splnomocnenia" alebo nieco podobne aby som mohol uzatvarat obchody, vystupovat pod svojim menom, pripadne podpisovat dokumenty za ineho podnikatela (zivnostnika)...inak som nezamestnany a student... ci je to mozne a ak ano co pre to treba urobit ... za odpoved vopred dakujem
    Mnohí študenti majú ŽL. K Tvojej otázke: ešte zatiaľ, kým sa ti neozve niektorý odborník z Porady a nepoučí tým aj mňa, mám pocit, že to zostáva v rovine predstavy. Ak správne chápem Tvoju predstavu, chcel by si nabrať skúsenosti v obchodovaní. Hľadáš teda možnosť zastupovania nejakého podnikateľa, aby si uzatváral jeho obchody na základe plnej moci. Ja nevidím reálne možnosti. Ak si študent, podnikateľovi (Tvojmu potenciálnemu klientovi) budú u Teba chýbať skúsenosti. V obchode ide o peniaze. Podnikateľa, ktorému by bolo jedno či mu Tvoja činnosť - zatiaľ si bez skúseností - prinesie úspech (dobrý obchod=peniaze; možno ti obchod vyjde možno nie alebo nie, by som ja určite nenašla. Možno Ty áno.
    Ďalej: ak máš predstavu, že by si mohol podpisovať dokumenty za iného podnikateľa, - no, toto ruž robia takí sprostredkovatelia, ktorí majú nekajé meno, resp. sú to firmy, ktoré robia sprostredkovanie obchodov.
    Vieš čo, počkaj na múdrejších. Buď ťa v Tvojej predstave uzemnia, alebo ťa nasmerujú. Zatiaľ študuj a vymýšľaj ďalej - niektorý z Tvojich nápadov bude pre Tvoju budúcnosť určite skvelý.
    Ešte jedna vec: nechceš províziu. Čo iné ťa má motivovať v očiach podnikateľa, ktorého by si chcel zastupovať ak nie peniaze?
    Samozrejme, toto neplatí ak chceš ponúknuť svoje služby v dobročinnej oblasti. Myslím si však, že ak chceš zastupovať, vždy budeš vystupovať v mene toho subjektu.
    podnikatela ktorí mi je ochotny nieco podobne ako plna moc podpisat uz som nasiel ... povedal mi jedine: "nzadlz seba ani mna"... a este ak mam napad tak neh ho uskutocnim... provizie ma nelakaju... lakaju ma skusenosti... to je celkom dobra investicia do buducnosti... myslim ze lepsia ako peniaze... netvrdim vsak ze nic nechcem... ale skusenosti maju pre mna vetsiu hodnotu

    anklar je offline (nepripojený) anklar

    Anklar anklar
    Cogitationes Pozri príspevok
    podnikatela ktorí mi je ochotny nieco podobne ako plna moc podpisat uz som nasiel ... povedal mi jedine: "nzadlz seba ani mna"... a este ak mam napad tak neh ho uskutocnim... provizie ma nelakaju... lakaju ma skusenosti... to je celkom dobra investicia do buducnosti... myslim ze lepsia ako peniaze... netvrdim vsak ze nic nechcem... ale skusenosti maju pre mna vetsiu hodnotu
    Gratulujem ti k tomu, že si si našiel podnikateľa, ktorý ti na základe plnej moci vlastne dovoľuje, aby si sa učil na jeho triko. Asi v Tebe niečo vidí. Veľmi sa mi páči to, že ti ide najmä o získavanie skúseností. Tie sú vždy neoceniteľné - a Tebe je umožnené získavať ich týmto spôsobom! Perfektné. Fandím ti.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.