Zavrieť

Porady

dobierka - záväzok?

ak som prebrala tovar ako dobierku, čiže bol hneď uhradený, mám fa, ktorá je v balíku zaevidovať do záväzkov a hneď dať úhradu, alebo je to zbytočné?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    jadranka111 Pozri príspevok
    ak som prebrala tovar ako dobierku, čiže bol hneď uhradený, mám fa, ktorá je v balíku zaevidovať do záväzkov a hneď dať úhradu, alebo je to zbytočné?
    Môžeš ju zaevidovať do knihy záväzkov a následne uhradiť.

    Maya1 je offline (nepripojený) Maya1

    Maya1
    faktúra do záväzkov a doklad o úhrade do pokladne ako úhradu záväzku.
    Často sa mi však stáva, že klient má faktúru , ale doklad o úhrade si zabudol pýtať od kuriéra. No a to sa už nedá zdokladovať úhrada záväzku. dúfam, že to nie je tvoj prípad

    jadranka111 je offline (nepripojený) jadranka111

    jadranka111
    no práveže je. Keby som jednoducho vystavila VPD na tú sumu aká je fa? Veď je jasné, keď to bola dobierka , že to musí byť zaplatené, veď inak by klient ten tovar nemal. Pošta by mu ho nevydala bez zaplatenia.?

    Maya1 je offline (nepripojený) Maya1

    Maya1
    potom im poradím, nech skúsia na pošte dodatočne pýtať doklad o úhrade. Zoberú so sebou faktúru aj balík ak je to možné a asi dva krát sa mi stalo, že im bez problémov dali. Horšie to je z kuriérom, ak nie je z pošty.

    dobierka - záväzok?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.