Zavrieť

Porady

Kto môže niesť zodpovednosť za vykradnutie bytu ?

Zdravím,

Vykradli nám byt, pretože spolubývajúci nezamkol bezpečnostné dvere (z vonku je gula). Na dverách nebola žiadna známka poškodenia. Aj sa priznal, že dvere nezamkol nám a policajtom.

Žiadal som ho čiastočnu náhradu škody, keďže mne bolo odsudzené najviac (drahá elektronika) a on sa k tomu postavil štýlom "tak som zabudol a čo teraz mám všetko platiť?". (žiadal som od neho len cca 40 percent škody)

Mám právo vymáhať škodu, keďže nezamkol bezpečnostné dvere, k čomu sa aj priznal?

Dakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Podla mna nemozes, on ti veci ani neukradol ani neposkodil.
    A otazne je, ci by byt nebol vykradnuty aj v pripade, ze by zamkol.

    Nahradit skodu ti moze tak poistovna, ak ste mali poistenie proti kradezi.

    Tu je podobny pripad s odpovedou:

    .... V tomto prípade vidím najväčsí problém práve v dokazovaní príčinnej súvislosti, ktorá sa veľmi ťažko dokazuje. Škoda Vám totiž vznikla krádežou a nie tým, že boli otvorené dvere. .....
    https://ficek.sk/pravna-poradna/nahr...za-kradez-5428
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    fonseka No...chápem...takže v podstate nabudúce si všetko vypracem z bytu keď pôjdem preč...nechám otvorené dvere nech ho vykradnú a poviem "určite som zabuchol dvere ale nezamkol" a zachovám sa rovnako ako on
    ivka70 nie, nabuduce si vyber zodpovednejsich spolubyvajicich, aj ked zaruku ani potom nemas, ze ta nevykradnu
    sosak Nahradit skodu ti moze tak poistovna, ak ste mali poistenie proti kradezi.
    -----------------------------------------------------------
    Tak to určite poistovňa neuhradí, pretože ako píše nebolo nič poškodené a nebola prekonaná prekážka, ktorá by bránila krádeži. Kľudne to môže byť fingovaná krádež a poistovňa by to mala platiť?
    fonseka Jj to mi je jasné...že prvé čoby sa spýtali sú bezpečnjostné dvere a či boli známky poškodenia a bla bla bla
    ivka70 prekonana prekazka - dvere - bola, len ci to staci kvoli poisteniu, je otazne. Poistovna si zvycajne dava podmienky vyssie.
    Oliwa Pochybujem, že poisťovňa by uznala nezamknuté a nepoškodené bezpečnostné dvere ako prekonanú prekážku. To by som chcela vidieť tú poistnú zmluvu...
    Ešte keby tak bola poistka proti zábudlivému spolubývajúcemu...
    vicktor ivka: "...on ti veci neukradol..." - a mozno ano.
    ivka70 ked dokaze, ze je aj zlodejom, potom od zlodeja moze
      zbaliť

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    1. Ako je možné otvoriť bezpečnostné dvere, bez poškodenia, aj keď nie sú zamknuté. Jedine tak, že páchateľ mal kľúč a vtedy je fakt zamknutia irelevantný.

    2. Náhradu škody môžeš žiadať len od páchateľa. Lebo voči spolubývajúcemu chýba bezprostredný a nepreruśený kauzálny nexus vo vzťahu ku škode.
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    buchač K bodu 1.

    Hehehe...by si sa čudoval, že ako sa to dá.
    vicktor K bodu 1 podruhe: videl som otvorit ZAMKNUTE bezpecnostne dvere za par sekund bez poskodenia ... vlastne nevidel - chlap z klucovej sluzby nam kazal otocit sa.
    dmc taktiez k bodu 1. Zabuchnute dvere - neuzamknute ti otvorim bez kluca do 2 minut - bez poskodenia ( a bez zanechania akychkolvek zistitelnych a zaistitelnych stop po otvoreni) a este sa budem sparat v nose - na to netreba ziadne velke znalosti iba trosku uvazovat.
    Soňa K Takže je úplne jedno, či ich spolubývajúci zamkol alebo nezamkol. Pred pár rokmi vykradli susedovi pivnicu a policajti mu povedali /mimo záznam/, že mal pred ich príchodom vykopnúť dvere, aby bolo jasné prekonanie prekážky.
    dmc ja som to nechcel priamo takto pisat na obrazovku.......
    Soňa K Inak, čo je na odpovedi 05:59 neužitočné ? Nepísal, kde majú lacné jahody, písal k veci.
    dmc ja som nehodnotil.....
    profesional Pri bezpečnostných dverách, ak sú osadené správne? Určite nie. Bežné áno, ale nie bezpečnostné.
    Soňa K To bol vtip ....
      zbaliť

    Kto môže niesť zodpovednosť za vykradnutie bytu ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.