Zavrieť

Porady

zdan.plnenie na fa

Poradte mi prosím vas....
Vystavujem faktúru za 2 uskutočnené prepravy. Jedna bola 28.4.11 a druha 29.4.11. Sofer ma obe tieto cesty na jednej "stazke". Mám vystaviť jednu faktúru, ale s akym datumom zdan. plnenia? Alebo vystavim dve, jednu s dan. plnením 28.4. a druhu 29.4. a stazku pouzijem 2x?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Soňula je offline (nepripojený) Soňula

    Soňula
    Guru mal na mysli asi - daňovú povinnosť-. Zdaniteĺné plnenie je asi po starom. Ja by som v tvojom prípade dala daňovú povinnosť 29.4.2011, pretože v tento deň boli prepravy ukončené. No a samozrejme predpokladám, že obidve prepravy majú jedného odberateĺa.

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    guru21 Pozri príspevok
    Poradte mi prosím vas....
    Vystavujem faktúru za 2 uskutočnené prepravy. Jedna bola 28.4.11 a druha 29.4.11. Sofer ma obe tieto cesty na jednej "stazke". Mám vystaviť jednu faktúru, ale s akym datumom zdan. plnenia? Alebo vystavim dve, jednu s dan. plnením 28.4. a druhu 29.4. a stazku pouzijem 2x?
    § 75
    Vyhotovenie faktúry
    (1) Platiteľ môže vyhotoviť za viac samostatných dodaní tovaru rovnakého druhu alebo služby alebo za viac platieb prijatých pred dodaním tovaru alebo dodaním služby súhrnnú faktúru, ktorá môže pokrývať najviac obdobie kalendárneho mesiaca; platiteľ vyhotoví faktúru najneskôr do 15 dní od skončenia kalendárneho mesiaca.

    Stačí jedna faktúra.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    guru21 Pozri príspevok
    Poradte mi prosím vas....
    Vystavujem faktúru za 2 uskutočnené prepravy. Jedna bola 28.4.11 a druha 29.4.11. Sofer ma obe tieto cesty na jednej "stazke". Mám vystaviť jednu faktúru, ale s akym datumom zdan. plnenia? Alebo vystavim dve, jednu s dan. plnením 28.4. a druhu 29.4. a stazku pouzijem 2x?
    Čo to je zdaniteľné plnenie?

    No najlepšie by bolo vystaviť dve faktúry. Najmä ak ide o dvoch rôznych odberateľov.
    Naposledy upravil marjankaj : 02.05.11 at 06:24

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.