Zavrieť

Porady

Vyplatenie 50% zostatku dávky v nezamestnanosti.

Nárok na dávku v nezamestnanosti mi vznikol 1.8.2015. Z tejto dávky som vyčerpala viac ako polovicu. Som zamestnaná, ale ešte stále len na dobu určitú a z toho dôvodu ešte nechcem požiadať sociálnu poisťovňu o vyplatenie 50 % zostatku dávky. Chcem počkať do posledného možného termínu na túto výplatu dávky. A tu je podstata mojej otázky. Neviem si vypočítať tento termín. Prosím skúsenejších,aby mi vypočítali, kedy si mám dať žiadosť, aby som o zvyšok dávky neprišla.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    V poslednom mesiaci, ked budes mat odpracovane 2 roky. Lebo tymi ti vznikne narok na novu davku v dlzke 6 mesiacov.
    Cize ak napr. pracujes od 1.12.2015, staci ti poziadat o vyplatenie na konci novembra 2017.
    Anežob Pracovať som začala 1.1.2016, ale prac.pomer trval len dva mesiace. Od 1.3.2016 som bola opäť nezamestnaná. Od 1.4.2016 mám ďalší prac.pomer, ktorý trvá. Dávku v nezamestnanosti som nevyčerpala celú, lebo som bola aj na DPN.

    Žiadosť mám podať 31.12.2017, alebo až 31.1.2018 ?
    Veľmi pekne ďakujem za odpovede.
    ivka70 Vtedy, ked budes mat takmer 730 dni zamestnania = poistenia v nezamestnanosti, teda bez obdobia opatovnej evidencie na UP.
    To by malo byt koncom decembra 2017, ak budes stale zamestnana.

    Vyplatenie 50% zostatku dávky v nezamestnanosti.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.